ומי יפרשן את פרידה?

אלי אוחנה הרשה לעצמו להחסיר השבוע משחקי נבחרת כי הוא עובד במוסד שמאפשר לו ולמרבית מאמני הנבחרות להתייחס לעבודתם כאל עבודת משנה. הדבר היחיד שמדאיג הוא שלא ברור מי יפרשן הלילה עם ניב רסקין את האח הגדול

יום חמישי 17 פברואר 2011
דורון ברגר

 הידיעה הכי לא מפתיעה של הבוקר פורסמה במעריב ולפיה מאמן נבחרת הנוער אלי אוחנה נעדר השבוע משני משחקי אימון של הנבחרת. מתברר שאלי אוחנה העדיף לטוס ללונדון כדי לשמש כפרשן ערוץ הספורט במשחק  בין ארסנל לברצלונה, בשמינית גמר ליגת האלופות. לאוחנה יש אישור לעבוד בערוץ הספורט במקביל לעבודתו בנבחרת, אך על-פי הסיכום העדיפות הראשונה היא לעבודתו כמאמן. אוחנה גם קיבל לכך אישור מראשי ההתאחדות. כך על פי הידיעה במעריב.

הידיעה הזו לא מפתיעה מאחר שמלבד מאמן הנבחרת הצעירה, גיא לוזון, כל מאמני נבחרות הכדורגל של ישראל מתייחסים לעבודתם בהתאחדות כתפקיד משני.

על לואיס פרננדס חבל להרחיב את הכתיבה. פרננדס הוא, מבחינת כותב שורות אלה, בכלל לא מאמן נבחרת ישראל. פרננדס הוא פרשן הרדיו של תחנת רדיו צרפתית. הוא כותב פוסטים בבלוג ומתחזק את הבלוג שלו ברמות שרבים רק חולמים עליהן. נראה לעיתים שהנבחרת עבורו היא העבודה השנייה. מומלץ לכתבי מעריב לבדוק פעם עם אנשי רדיו RMC לעומק כמה פרננדס משקיע בעבודתו בהתאחדות וכמה ברדיו. רמז? תהיה לכם ידיעה הרבה יותר שווה מהידיעה על אוחנה.


אלון חזן, מאמן נבחרת הנערים, הוא פרשן ברדיו ללא הפסקה ובשידורי הספורט  של צ'רלטון. אפס אתיות, אפס כבוד למקצוע. אברהם בכר, שהיה מאמן נבחרת הנערים בעבר,  סיפר פעם איך בכל שבת היה גם משש בבוקר לראות משחקי כדורגל של נערים ואיך היה חוזר רק אחרי החשכה. עם בכר נבחרת ישראל לנערים הגיעה באופן די קבוע למשחקי אליפות אירופה (7 אליפויות בעשור). עם חזן, היא צריכה להתפלל שנארח גם את אליפות זו.

אפילו מוטי איווניר, אחד שנחשב כמאמן רציני, חטא בכך שפירשן את משחקי ליגת העל בערוץ הספורט כשאימן את הנבחרת הצעירה. איווניר ביזה את עצמו בכך שפירשן שחקנים אותם הוא מאמן. אחרי זה הוא לא הבין למה הנבחרת שלו נראית כמו נבחרת המפיקים של ערוץ הספורט, כושלת במספר משחקים מביכים ורושמת תחתיו אפס הישגים.

אז מה אתה רוצים מאוחנה? הוא בסך הכל העדיף לראות מקרוב משחק של ארסנל מול ברצלונה. זה הרי יותר מעניין לצפות במסי ואינייסטה או פברגאס מאשר בהפועל בת ים.

אגב, הנה משהו שרבים לא שמו לב בקריירה של אוחנה. בתקופה שהוא לא פירשן (בין השנים 2004  עד 2008) ולא עבד בטלביזיה הוא הוביל את הפועל כפר סבא למסע היחלצות נדיר. עונה לאחר מכן הוא סיים במקום טוב באמצע. את העונה השלישית בהפועל כפר סבא הוא פתח היטב והיה קרוב לחבורת הצמרת. אי שם לקראת אמצע העונה הוא חזר לעבוד בתקשורת. אוחנה החל לפרשן ברדיו 99 ליד אופירה אסייג. כפר סבא קרסה וירדה ליגה. אין קשר? אם תשאלו את פרננדס.  בטח הוא יגיד שאין. הוא הרי מצא זמן לשדר שעה ברדיו ביום משחק האימון של ישראל מול סרביה.

בעצם יש דבר אחד כן מפתיע. לא ברור איך אוחנה הרשה לעצמו להפסיד את פרידה, תומר, מירב ונופר. מי יפרשן הערב ביציע העיתונות את המשימה של רם וג'קי? אולי פרננדס?

צילום: אתר ההתאחדות לכדורגל

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק