הצעירים הם הבונוס שלנו

מכבי ת"א ערכה מסיבת עיתונאים לקראת המשחק בשבת מול הפועל חיפה. המאמן מוטי איווניר דיבר על שיתוף השחקנים הצעירים: "אין פה 'מהפיכת צעירים'. הציפיות שלי הן מהשחקנים המובילים, שהם יהיו אלו שייסחבו את הקבוצה לצמרת"

יום חמישי 17 פברואר 2011
אורית מרום

מכבי תל אביב ממשיכה היום (חמישי) בהכנות שלה לקראת משחק הליגה מול הפועל חיפה ביום שבת הקרוב. אחרי הניצחון החלק 0:3 על הפועל רמת גן, הצהובים רוצים להמשיך במומנטום. במשחק האחרון בין שתי הקבוצות, חלקו הן את הנקודות בתום 0:0 מאכזב בקרית אליעזר. 

המאמן מוטי איווניר פתח את דבריו ואמר באשר לשיתוף השחקנים הצעירים: "אין פה 'מהפיכת צעירים'. אני בסה"כ רוצה להשתמש בשחקנים הטובים ביותר שעומדים לרשותי. מאמן כדורגל רוצה להצליח ולשם כך הוא משתמש בשחקנים הכי טובים שלו. שמתי לב לשחקנים שבולטים באופן קבוע, והם הפכו את עצמם למתמודדים קבועים בהרכב, ולא רלוונטית העובדה שהם גם צעירים. מכבי ת"א מרוויחה בטווח הארוך דור שחקנים נהדר שיוכל להוביל את הקבוצה הזו להישגים בעתיד".

"הצעירים האלו הם בונוס של הקבוצה הזו. המטרה של גולדהאר היתה שהשחקנים הוותיקים יותר יעבירו מהידע והניסיון שלהם לשחקנים הצעירים. הם צריכים לכוון, לדרבן ולתת להם ביטחון. גם אני מצפה מהם באופן אישי לעזור להם להתקדם. הצעירים צריכים להביא מימד של רעננות, אבל לא הם צריכים לסחוב את מכבי ת"א לצמרת הכדורגל הישראלי. הציפיות שלי הן מהשחקנים המובילים, שהם אלו שייקחו את הקבוצה הזו לצמרת".

"בינואר לא הבאנו שחקנים מבחוץ. לפעמים לא מתחזקים מבחוץ, אלא מהבית. בניגוד לקבוצות אחרות שהביאו שחקן או שניים, אנחנו התחזקנו בשחקנים שגדלו במועדון".

באשר לשחקנים שלא מקבלים את הקרדיט בהרכב או בסגל אמר המאמן: "באופן טבעי, שחקנים שלא מוצאים עצמם בסגל מאוכזבים. כשיגיע הרגע וזה יהיה מעבר לאכזבה, אתמודד עם זה. לאף אחד מהשחקנים לא יכולה להיות טענה וחצי טענה לגבי המעמד שלו. אין שחקן שלא קיבל הזדמנות, למעט אולי רוני גפני. חלקם שיחקו טוב ושמרו על המקום שלהם וחלקם שיחקו פחות טוב ואיבדו את המקום שלהם. הדרך היחידה לזכות בחזרה במקום ב-18 היא לשחק טוב".

כשנשאל לגבי דור מיכה, שהצטיין במשחק האחרון אמר איווניר: "אני יודע לדבר עם השחקנים שלי ולהכין אותם. אני לא רק מאמן אלא גם פסיכולוג. התפקיד שלי להעביר למיכה מהידע והניסיון שלי וללמד אותו איך הוא צריך להגיע למשחק הבא ולמשחקים הבאים".

איווניר נשאל לגבי יכולת הקבוצה וענה: "יש אצלנו עליות וירידות. יש הרבה רגעים במשחק שמכבי צריכה להיראות הרבה יותר טוב. אני לא מטייח דברים ולא משלה את עצמי. השחקנים שהיו צריכים להביא את הכדורגל הטוב ואת רוח הלחימה לא עשו את זה, ובגלל זה הצעירים תפסו את המקום שלהם. יש מקום לשיפור, אנחנו עובדים כל השבוע על דברים שאנחנו רוצים לעשות טוב יותר במשחק שלנו. הדגש שלי הוא לנסות ולהשיג שערים מוקדמים יותר. אנחנו כובשים את השערים שלנו בדקות ה-40 והלאה. אם נכבוש מוקדם יותר, המשחק ייפתח והביטחון של השחקנים יעלה".

על היריבה בשבת: "הפועל חיפה קבוצה טובה והיא הוכיחה את זה לא רק נגדנו בחיפה, אלא גם מול קבוצות אחרות כמו קרית שמונה. השחקנים יודעים שמדובר בקבוצה לא קלה בכלל, אבל עם הקהל בבית שלנו, עם הביטחון שאנחנו צוברים ולמרות שהיכולת זה עדיין לא מה שאני רוצה, אבל כשמחברים ניצחון לניצחון זה צריך לתת לשחקנים הרגשת ביטחון והרגשה טובה לקראת המשחק. אני לא חושב שיש סיבה לבוא למשחק בלחץ, אלא רק בריכוז. אם המאמן שלהם מאמין בהם, גם הם צריכים להאמין בעצמם".

סאבו פאביצ'ביץ' אמר בנוגע לדור מיכה: "זה משהו גדול מאוד עבור מכבי. אנחנו צריכים עוד שחקנים כמו דור. למכבי יש עוד שחקנים כאלו. מהניסיון שלי אני מאוד שמח עבורו. הוא התאמן איתנו שבוע, פתח בהרכב וסיים משחק כפי שסיים. זה דבר גדול".

על הלחץ במועדון הצהוב, אמר הבלם: "אנחנו קבוצה שרוצה לקחת בכל משחק 3 נקודות, לא משנה איפה אנחנו משחקים. בגלל שאנחנו רוצים כ"כ להבקיע, אנחנו כנראה לחוצים. אני אישית לא מרגיש את זה".

"מוטי הביא איתו משהו חדש, ואנחנו צריכים להמשיך עם זה. זו הדרך הטובה לנו ולי. מכבי הקבוצה הטובה בישראל לדעתי ואם אנחנו רוצים להיות אלופים אנחנו חייבים לנצח בכל המשחקים עד הסיום".  

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק