הרצליה הפתיעה. הפועל ראשלצ הרוויחה

כדוריד: בני הרצליה רשמה ניצחון גדול בקרב הצמרת מול אס"א ת"א 20:26. מכבי ראשון לציון ניצחה את מכבי תל אביב. הפועל ראשון לציון היא המוליכה החדשה אחרי ניצחון על מוצקין

יום שישי 18 פברואר 2011
מערכת TELESPORT

 בני הרצליה רשמה הערב ניצחון גדול מבחינתה בקרב הצמרת מול אס"א ת"א 20:26, שגם נישל את אס"א מהפסגה וגם קירב אותה משמעותית להופעה בחצי גמר הפליאוף. שתי הראשוניות, האלופה מכבי ראשל"צ שניצחה בקושי רב את מכבי ת"א, והפועל ראשל"צ שניצחה בבית את קרית מוצקין (22:30), מוליכות את הטבלה עם 27 נקודות (הפועל ראשונה בזכות הניצחון האחרון בדרבי). 

מכבי טיירק ת"א - מכבי סרוגו ראשל"צ 27:25 (15:15). בהדר יוסף נערך מפגש הצהובות שהיה צמוד לכל אורכו. מכבי ת"א הוליכה בדקות הראשונות ביתרון שער, עד שאריאל רוזנטל עם שני שערים רצופים, ויוהן רושקה ועופר לוזון, הובילו ריצה של 4 שערים רצופים בדרך ליתרון של 2:5 לאלופה אחרי 6 דקות. אלעד קפון ואוריאן ליפץ כבשו שני שערים רצופים תוך חצי דקה, וצימקו ל-5:4.

חן בירנבוים החזיר את היתרון לשני שערים, אבל ואדים ויריץ' במהלך נפלא צימק. בירנבאום הורחק מיד לשתי דקות, ומתיאס ראב השווה ל-6:6, מהפינה בדקה ה-10. רוזנטל בשערו השלישי השיב את היתרון לאלופה, ואודי סידנר סידר שיוויון. בהמשך באו סדרת החטאות רצופות של פיליפ מריאן, נובאק בוסקוביץ' וגל אברהם, עד שמריאן שלח כדור בין הרגליים של זנגה, ובירנבוים הוסיף מיד אחריו - והאלופה הוליכה 7:9 בדקה ה-15. עופר לוזון הורחק לשתי דקות, וסידנר כבש מהפינה את שערו השני. ליפץ שוב היתל בהגנת מכבי ראשל"צ, וקבע עם שערו השלישי שיוויון - 9:9 בדקה ה-19.

אסיסט נהדר על כל המגרש של יוליאן סטראט לחן בירנבאום (שער שלישי במתפרצת) הסתיים ביתרון, 9:10 לאלופה. מריאן הורחק לשתי דקות, ו-ויריץ' ניצל זאת מיד לשיוויון. דור גבע כבש מהפינה, ואסיסט מצוין של עומרי מימון לקפון קבע שיוויון - 11:11 בדקה ה-23. יואב נאמן המשיך בנדנדת היתרון. אלדר שיקלושי עצר את ויריץ' מהפינה, ורוזנטל סחט פנדל אותו הבקיע גיל יעקב - 11:13 לאלופה בדקה ה-26. אלעד קפון צימק בשער שלישי אישי, ורועי רחמים כבש מהפינה, והם קבעו שיוויון 13:13 בדקה ה-28 גיל יעקב כבש שער שני, לאחר שהחטיא את הפנדל אבל הבקיע מהריבאונד שניתז מזנגה. אודי סידנר קבע 14:14. גל אברהם החזיר את היתרון לאלופה בפנדל. אבי רש הזעיק פסק זמן אחרון במחצית, ובוסקוביץ' בשער ראשון קבע שיוויון 15:15 במחצית.

המחצית השנייה נפתחה בשער של רושקה, ובשיוויון כעבור דקה של ראב. סטארט בשלוש עצירות רצופות הציל את קבוצתו, וביניהן רוזנטל החזיר את היתרון של האלופה ל-16:17 בדקה ה-35. אברהם ובוסקוביץ' הורחקו לשתי דקות. סידנר השווה, אבל גל אברהם שעלה מיד מהספסל כבש לזכות מכבי ראשל"צ שני שערים רצופים ולקבע 17:19 בדקה ה-40.
מריאן הצטרף לדור גבע, וספג כרטיס אדום לאחר ששלח את סידנר לפרקט. ליפץ חטף כדור, וסיים לבדו מתפרצת עם שער רביעי. מיד אחרי, זנגה עצר נהדר, והוציא את רועי רחמים למתפרצת ולשיוויון - 19:19 בדקה ה-43.

מכבי ת"א איבדה מספר הזדמנויות להעלות ליתרון, ורוזנטל סחט פנדל אותו הבקיע גל אברהם בין הרגליים של זנגה. אברהם הוסיף עוד שער מהפינה (החמישי האישי) וקבע 19:21.

סידנר העלה את מאזנו האישי גם כן ל-5 שערים, וצימק את היתרון של האלופה, ואז בא השער של המשחק, בזריקה ממגרש שלם, כשסרדן "זנגה" ג'ורג'ביץ' הקשית מעל סטראט וקבע - 21:21 בדקה ה-48. סטארט מנע פעמיים ממכבי ת"א להשלים את המהפך. נאמן סחט פנדל, אבל זנגה עצר את הכדור של גל אברהם. ואז, קפון הצליח סוף-סוף להעביר את היתרון לקבוצתו 21:22 למכבי ת"א בדקה ה-52. רוזנטל בשער חמישי השווה, אבל ויריץ' החזיר את היתרון של המקומיים.

נמרוד כהן הורחק פעם שלישית לשתי דקות, וסיים את המשחק. רושקה הכניס אסיסט מצוין לרוזנטל, שבא בטריילר והשווה ל-23:23 בדקה ה-54. עמיר אהרון כבש את שערו הראשון, ומיד אחריו גם רושקה הוסיף את השלישי שלו, והאלופה התקרבה לניצחון - 23:25 בדקה ה-56.
אבי רש הזעיק פסק זמן, ובוסקוביץ' חזר ממנו עם שער שני אישי וצימק. למכבי ת"א היו הזדמנויות להשוות, אבל רוזנטל ידע להיות תכליתי ועם שער 7 אישי קבע 24:26, בדקה ה-58. בוסקוביץ' נשלח גם הוא ליציע, אחרי הרחקה שלישית לשתי דקות. ואדים ויריץ' שלח את כדור הפנדל שלו למשקוף, אבל רועי רחמים צימק ל-26:25 כשנותרו 40 שניות לסיום. גלעד מאור הזעיק פסק זמן אחרון במשחק, וגל אברהם כבש שער אחרון בשניית הסיום שקבע 25:27. יוהן רושקה ספג מיד אחר כך כרטיס אדום בעקבות פגישה בליפץ.

גלעד מאור: "מכבי ת"א קבוצה נהדרת ששיחקה מצוין, אבל אני לא זוכר מתי שמרנו על 'קוליות' כזו בסיום. ניצחנו את זה כמו שקבוצה אלופה צריכה לנצח. צריך לרדת לקרקע לקראת מוצקין, כי הראש של כולם, ואני אומר את זה בסוד, כולם יודעים איפה הוא (בגמר גביע המדינה מול הפועל ראשל"צ)".

אבי רש: "למכבי היה יותר ניסיון בפעולות הנכונות ברגעים הנכונים. אחרי תקופה ארוכה החבר'ה תפסו ואספו את עצמם. הייתה לפחות הרגשה היום שניסינו לעשות את המקסימום, ונמשיך לעשות את המקסימום עד לצ'אנס האחרון למקום הרביעי, למרות הניצחון של הרצליה".
כבשו למכבי ת"א: סידנר 5, ויריץ', ליפץ וקפון 4 כ"א, רחמים 3, בוסקוביץ' וראב 2 כ"א, זנגה 1.  כבשו למכבי ראשל"צ: רוזנטל 7, אברהם 6, רושקה ובירנבאום 3 כ"א, נאמן ויעקב 2 כ"א, לוזון, מריאן, גבע ואהרון 1 כ"א.

שפטו דודי לוין וירון בן דן.

בני הרצליה - אס"א קסטרו ת"א 20:26. המחצית הראשונה הייתה צמודה, ולאחר 20 דקות נרשם שיוויון, וגם בירידה להפסקה אס"א הוליכה בדוחק, 10:11. המחצית השנייה הייתה סיפור אחר לגמרי: בני הרצליה הראתה פנים אחרות לגמרי מאשר אלו שהציגה בהפסד בחצי גמר הגביע למכבי ראשל"צ. החניכים של סער פרנקל לחצו, ועלו ליתרון משמעותי של 14:18 בדקה ה-48. ההפרש גדל עד ל-17:24, ולאחר כמה כמעטים מול שלוש הגדולות רושמת בני הרצליה ניצחון גדול מבחינתה שמקרב אותה מאוד למקום בחצי גמר הפליאוף.

דיאן אונצ'נין הוליך עם 7 שערים את הרצליה, לה כבשו עוד דניאל לינדגרן, יוני רוזנטל, בארי סולומון, דימה ינדוביצקי ואיל קרן 3 כ"א, רן עפרון 2, עידן יעיש ואכלס פליסקין 1. לאס"א כבשו: מאריו סאריץ' 6, ליעד אשכנזי 3, אלכס בזברחני, אלירן מצקי, איציק חליפי ועידו טוראל 2, דן נתן וגיל פומרנץ 1, מטלון.

"אנחנו במגמה מתמדת של התקדמות. גם נגד מכבי ראשון בליגה שיחקנו פנטסטי 40 דקות. רק בחצי גמר פישלנו בגדול. אני שמח שהיום זה התפרץ החוצה, כי זה היה חשוב מנטלית. אנחנו רוצים להיות בחצי גמר הפלייאוף כמתחרים ולא כצופים מהצד", סיכם מאמן הרצליה סער פרנקל.

הפועל ראשל"צ - מכבי קרית מוצקין 22:30 (11:15). אחרי הניצחון הדחוק בחצי הגמר של האדומים, הערב הלך להם בבית קל יותר מול חבורת הלוחמים של מוצקין. במחצית השנייה שיתף וובה זייקמן את הצעירים שלו, ולמרות זאת ההפרש הוכפל.


בבית התחתון:

מכבי רעננה רשמה עוד הפתעה גדולה, שבוע שני ברציפות לאחר הניצחון ברמת השרון, והערב היא גברה על א.כ. נס ציונה 25:26 ‏(11:15). השוער יניב ממה ודורון בן עטיה היו המצטיינים. דן עטיה הוביל את רשימת הכובשים עם 6 שערים לזכות רעננה. דני צ'רבין הוסיף 5, בר מסורי 4, אור יוסיפון, ג'ון אונשה ואלמוג איבגי 3, ערן רויטר וג'קי מנדיל 1 כ"א. לרעננה שמנסה להשיג מקום בפליאוף נגד הירידה יש כבר 9 נקודות. מאמן רעננה, גרמן ליוברסקי: "אכלנו את הפארקט, ואני מקווה שנצליח לצאת בסופו של דבר מהבוץ".

עירוני רחובות - רמת השרון 31:35 (17:19). ניצחון חמישי ברציפות לרחובות!, שנמצאת כדי נקודה בלבד לרמת השרון ולנס ציונה במקום שמבטיח הישארות. רחובות הוליכה ברוב שלבי המשחק והגדילה את היתרון לקראת הסיום. מנדיי סט ואלון זיו 9 שערים כ"א הובילו את רחובות. עודד פינקלס 6, אמי צ'וקואמיקה 5, קובי אלבז וטל אהרונוביץ' 2, גנה קיגל ואביב קנלבאום 1 כ"א השלימו את הרשימה. טלה דאדא 10, אלכס סיצנקו וניר גרינברג 5 כ"א, אסף פאר ועומר לוסטיג 4 כ"א, טונדיי עבדול-ראשיד 2 וגיא בסקין 1 לרמת השרון.
 קרית אונו השיגה ניצחון חשוב על עירוני פ"ת 24:33 ‏(14:18)

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק