גומא אגייאר ממש מיותר

גם אם איש העסקים אכן יעביר את הסכומים שפורסמו, נוכחותו בפרונט של הפועל ירושלים עשויה לקלקל את התדמית של הקבוצה. שלמה חסיד תוהה מדוע הפועל ירושלים התעלמה מעברו של אגייאר, ולמה לא למדה את הלקח מימי נחום מנבר

יום שני 21 פברואר 2011
שלמה חסיד

לפני שבועיים שוחחתי עם גורם בכיר בהפועל ירושלים בכדורסל. שאלתי אותו מה פשר הכותרות שגומא אגייאר ירכוש את הקבוצה והוא ענה לי: "הוא סתם מדבר שטויות. איך הוא טוען דבר כזה בלי לדבר איתנו בכלל? הקבוצה לא למכירה, ואם כבר יש לנו שתי הצעות טובות משל גומא".

 שבועיים חלפו עברו, וביום חמישי התקיימה ברוב טקס מסיבת עיתונאים בכיכובו של גומא, בה הוכרז כי הוא יהפוך לספונסר של הקבוצה. שמועות בלתי מבוססות טוענות שהוא יעביר לקבוצה מיליון דולר לעונה, למרות שאני אישית לא הייתי שם כסף על האפשרות שהוא אכן יעביר כל כך הרבה כסף. אבל מה שחשוב הוא שעכשיו אגייאר עומד בפרונט של הפועל ירושלים - ומדבר שטויות בלי הפסקה ובלי חשבון.

 בסוף השבוע שעבר הוא אמר שאיי סי מילאן תשקשק כשתגיע למלחמה מול הפועל ירושלים, מה שמעלה את התהיה האם עדכנו אותו לאיזה ענף ספורט הוא נכנס. אנשים שיש להם שמיעה  חדה יותר משלי טוענים שהוא דיבר גם על מסי וברצלונה שיגיעו לירושלים ויקבלו בראש, אבל את הפאנצ'ליין הזה כנראה פספסתי. אולי בגלל רפלקס מותנה שסיגלתי לעצמי לסנן את מה שאגייאר אומר. אחרי הכול בתחילת העונה שמעתי אותו מתראיין בקולו וטוען שסיכם עם גאידמק על רכישת בית"ר ירושלים - רק שארקדי טוען שגומא שכח לדבר איתו.

 רק בשנה שעברה מצבו הנפשי של גומא התערער והוא אושפז. קודם לכן טען שנפגש עם גלעד שליט בעזה. אני אישית לא מבין מה יש לאיש כזה לחפש בקהיליה הספורטיבית. גם אם הוא באמת תורם כסף, הוא פוגע אנושות בתדמית של הענף. האם בירושלים לא הסיקו את המסקנות מההתקשרות שלהם בעבר עם ספונסרים כמו נחום מנבר? יש לי את הרושם שלא.

 עושה רושם שהרדיפה האובססיבית שלהם אחרי מכבי תל אביב גורמת לירושלמים החביבים לאבד את הראש. הכסף נהיה חזות הכול, וכל מי שפותח את הארנק מקבל דריסת רגל בספינת הדגל. ואני, ירושלמי שכמותי, מתגעגע לימים של דורון שפע ועדי גורדון, כשהכסף לא היה חשוב, רק האהבה שבלב.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק