האחים הברזילאים שמטריפים את ברלין

תכירו את רפאל ורוני, צמד האחים שמטריף את ברלין ומוליך את הרטה ברלין, שירדה בעונה שעברה מהליגה הראשונה, בדרך המהירה בחזרה לבונדסליגה

יום שני 21 פברואר 2011
יוני סבו

74,244 צופים. זו הכמות הרשמית של האוהדים שהיו לפני שבועיים באיצטדיון האולימפי בברלין לדרבי הגדול בין הרטה לאוניון ברלין. הנתון מדהים עוד יותר בהתחשב שלעיר הבירה של גרמניה אין אף ייצוג בליגה הראשונה, אבל ככל הנראה שזה עומד להשתנות בסוף העונה. הרטה ברלין ירדה בעונה שעברה, אחרי 12 עונות רצופות בליגה הראשונה, ונדמה היה שכמו הרבה קבוצות שיורדות ליגה, הכוכבים הגדולים יעזבו והקבוצה תתקשה לחזור לליגה הראשונה.

אז אמנם היתה עזיבה של מספר שחקנים מובילים כמו ארנה פרידריך (וולפסבורג), גויקו קאצ'אר (המבורג) וסטיב וון ברגן (צ'זנה), אבל אחרי 22 מחזורים בליגה השנייה בגרמניה, הרטה במקום הראשון ובמיוחד בזכות הצורה שפתחה את שנת 2011, היא נראית בדרך הבטוחה בחזרה לליגה הראשונה. 25 שערים היא כבשה ב-17 המחזורים הראשונים של העונה, אבל מאז ינואר היא הוסיפה 17 שערים ב-5 המשחקים האחרונים שלה בליגה. 

אחד מהחששות הגדולים של האוהדים היה לאבד את הכוכב הגדול שלהם, רפאל הברזילאי שהגיע באמצע העונה ב-2008 והיה אחד מנקודות האור בעונת הירידה הטראומטית בעונה שעברה.  ההצעות מקבוצות מהבונדסליגה אמנם הגיעו, אבל במועדון החליטו לעשות צעד מפתיע והחתימו את אחיו הצעיר של רפאל, רוני, שהגיע מספורטינג ליסבון. 

רוני, צעיר מאחיו בקצת יותר משנה התחיל את הקריירה שלו בקורינתיאנס הברזילאית ובסוף 2006, כשהחוזה שלו נגמר בקבוצה, קבוצות כמו מנצ'סטר סיטי, פסוו ופ.ס.ז הראו התעניינות במגן השמאלי הצעיר. בסופו של דבר ספורטינג ליסבון רכשה אותו. אחד מהשערים המפורסמים שלו ביותר נגד נאבאל היה מבעיטת חופשית במהירות של 210.9 קמ"ש, יש אומרים שהיא הבעיטה המהירה ביותר אי פעם. בהמשך הקריירה שלו הוא הושאל לליירה והעונה כאמור הצטרף לאחיו בהרטה ברלין. 

מרקוס באבל, המאמן שהגיע אחרי תקופה קצרה בשטוטגרט בעונה שעברה, החליט להסיט את רוני לקישור, לצידו של אחיו שמשחק בקישור האחורי, ושניהם מטריפים את הקהל עם הטכניקה הברזילאית הטיפוסית, שאף קבוצה בליגה השנייה לא מצליחה להתמודד איתה. במשחק האחרון הרטה השפילה את קרלסרוהה בחוץ עם 2:6  מדהים כשרפאל כובש שלושער ורוני מסתפק באחד. 

הרטה תארח הערב את אנרג'י קוטבוס ותנסה להגדיל את הפער מהמקום השני ל-4 נקודות. ממוצע האוהדים שלה העונה במשחקי הבית עומד על 44,000, מיותר לציין שזהו שיא בליגה השנייה. כסף לא חסר במועדון, ועם חיזוק של ההגנה ואולי צירוף של חלוץ ברמה גבוהה יותר, מומלץ לאוהדים של קבוצות הבונדסליגה להתחיל לשנן את השמות רפאל ורוני לקראת העונה הבאה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק