זו לא תחרות מלכת היופי

מאמן מכבי תל אביב, מוטי איווניר, הודף את הביקורות על היכולת של קבוצתו: "לא בוחרים בסוף העונה את מי שהיתה הכי יפה, זוכרים רק את מי שסיימה במקום ראשונה. אנחנו צריכים לדאוג לנצח, גם אם זה בא על חשבון משחק יפה"


יום חמישי 24 פברואר 2011
אורית מרום
שבוע אחרי ההפסד הביתי 1:0 להפועל חיפה, מכבי תל אביב תצא למשחק חוץ באשקלון. בעיצומן של ההכנות למשחק ורגע לפני אימון נוסף, ערכה הקבוצה מסיבת עיתונאים בה לקחו חלק המאמן מוטי איווניר והקשר האריס מדוניאנין.

מוטי איווניר פתח ואמר: "אנחנו רוצים לנצח בכל משחק. רצינו לנצח גם מול הפועל חיפה, אבל הפסדים זה חלק מהכדורגל. הקבוצות מעלינו קצת ברחו לנו, אבל שום דבר לא נגמר. אנחנו בעיצומה של העונה. בסה"כ, עד ההפסד להפועל חיפה, ללא כדורגל גדול השגנו תוצאות טובות.
אנחנו צריכים להמשיך לנצח משחקים, לשמור על פער סביר מהקבוצות מעלינו".

"השחקנים לא נלחמו מספיק, לא שיחקו טוב מספיק, לא נראנו כמו קבוצה מאורגנת. המטרה היא לשנות את הדברים האלו ולהיראות כמו קבוצה, להחזיר את הקבוצה לשחק כמו שהיא מתאמנת. אם יש שחקנים שלא מסוגלים לעשות בשבת את מה שרוצים מהם, צריך לדעת מה לעשות".

איווניר ככל הנראה מתכוון לתת את הקרדיט לשחקנים שלא לבשו את חולצת ההרכב לאחרונה, ואפילו לא נכללו בסגל הקבוצה: "יש שחקנים שבשבועיים האחרונים הוכיחו את הרצון שלהם ואת העובדה שהתעוררו לחיים אחרי שהיו רדומים. כששחקנים שאתה מצפה מהם לא עושים את העבודה, צריך לחפש את זה במקום אחר".

על היכולת הלא מספקת של חניכיו אמר המאמן: "אנחנו לא בתחרות מלכת היופי. לא בוחרים בסוף העונה את מי שהיתה הכי יפה, בסוף זוכרים רק את מי שסיימה במקום הראשון, השני או השלישי. אם ננצח משחקים גם עם כדורגל לא הכי יפה בעולם, זה בסדר מבחינתי. אם נשחק גם יפה וגם ננצח, נהיה מושלמים. בינתיים אנחנו צריכים לדאוג לנצח, גם אם זה בא על חשבון משחק יפה".

בפן האישי הוסיף המאמן ואמר: "אני לא לחוץ, אין לי בעיה שיבחנו אותי. אני מתרכז בלעשות את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר לטובת הקבוצה. יכולתי ליהנות ולהיות שמח הרבה יותר אם העניינים היו מתנהלים אחרת מבחינה מקצועית. אנחנו עוד לא ברמה מספיק גבוהה וזה מאכזב. בתוך תוכי אני מקווה שלא באתי לארבעה חודשים בלבד אלא ליותר זמן. כי לוקח זמן לעשות שינויים. עם זאת, גם בזמן הקצר שנותר עד לסיום העונה, אמשיך לעשות את המקסימום כדי שהקבוצה תהיה טובה יותר ותנצח משחקים".

האריס מדוניאנין הוסיף: "אני יודע שמצפים ממני להנהיג את הקבוצה. אני לא רואה את עצמי כמנהיג, יש הרבה שחקנים מובילים ואני אחד מהם. קשה מאוד להגיע לשחק בליגה שאתה לא מכיר, אבל אני עובד על זה. בכל יום זה הופך להיות קל יותר. אני לא מרוצה מהמשחק שלי. אני יודע שאני מסוגל ליותר". 

"כקבוצה, אנחנו מחפשים את מה שהכי טוב בשבילנו. זה לוקח זמן, ולאנשים פה אין סבלנות. אם נאמין בעצמנו, יהיה טוב. כולנו צריכים לתת 100% למען הקבוצה, ולא משנה מי נמצא על כר הדשא. בכנות, אנחנו לא טובים מספיק וחכמים מספיק כמו קבוצות שמשחקות הרבה זמן ביחד. יש לנו הרבה עבודה. יש לנו שחקנים טובים, אנחנו פשוט צריכים להאמין בעצמנו, לעבוד ביחד ולעזור אחד לשני, אחרת אנחנו יכולים להפסיד לכל קבוצה. גם נגד ר"ג אנחנו יכולים להפסיד".

"אנחנו מתחילים טוב את המשחק, מתחילים עם לחץ אבל אם אנחנו לא כובשים תוך 20 דקות אנחנו נלחצים. אנחנו חייבים להיות סבלניים ולזכור שאם לא מבקיעים במחצית הראשונה, יש גם מחצית שניה".


צילום: מכבי ת"א, האתר הרשמי.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק