מבחינתם, הוא המראדונה החדש

עם 20 שערי ליגה עד כה העונה, אדיסון קבאני החלוץ האורוגוואי הנפלא של נאפולי מוליך את הקבוצה הקטנה מדרום איטליה לעונה חלומית. שער של קבאני הערב וניצחון על מילאן, יזכיר את ימי מראדונה ויקרב את הקבוצה לעבר התואר הנחשק

יום שני 28 פברואר 2011
אסף בילגורי

יותר מ-20 שנה עברו מאז שזכתה נאפולי, הקבוצה הקטנה מדרום איטליה באליפות הסרייה א' באיטליה. מי שהיה חתום על אותה אליפות היה הקשר הארגנטינאי ה"אלמוני" שענה לשם דייגו ארמנדו מראדונה. דייגו היה אלוהים בנאפולי ומאז שעזב בקבוצה הזו מחפשים לו יורש. אדיסון קבאני, החלוץ האורוגוואי של הקבוצה, הוא לפחות מבחינת אוהדי נאפולי הדבר הכי קרוב לדייגו והוא גם השחקן שמביא את הקבוצה הזו בינתיים הכי קרוב שאפשר לפיסגה באיטליה.

קבאני, הידוע בכינויו "האל מטאדור" לא מצא את מקומו בהרכב של נבחרת אורוגוואי, שבכיכובם של דייגו פורלאן ולואיס סוארז, העפילה עד חצי גמר המונדיאל האחרון בדרום אפריקה. אולם, היכולת שמציג העונה החלוץ בן ה-24 במדי הנאפוליטנים תסדר לו קרוב לוודאי גם מקום ב-11 של נבחרת אורוגוואי בקמפיינים הבאים.

נאפולי תתארח הערב אצל מילאן במשחק שכבר קיבל את ההגדרה - משחק העונה של איטליה. ניצחון של נאפולי, ישווה את מאזן הנקודות שלה לזה של "הרוסונרי" ויהפוך את חלומות האליפות של אוהדי נאפולי לריאליים ביותר. בהעדרו של אסקייל לבאצי הארגנטינאי, קבאני האורגוואי יהיה זה שיצטרך לקחת על עצמו את המושכות במשחק הקשה הזה ועם 20 שערי ליגה עד כה העונה, בנאפולי משוכנעים שהוא גם יעמוד במשימה הזו בהצלחה מול זלאטן איברהימוביץ וחבריו.

מעבר ליכולת הכיבוש של קבאני, הכח הפיזי העצום שלו וההתמצאות ברחבה לקבאני יש תכונה נהדרת ששמורה לגדולים באמת - היכולת להכריע משחקים ברגעי ההכרעה. קבאני כבש העונה אין ספור שערים מכריעים בדקות האחרונות והביא לנאפולי נקודות במו רגליו. הערב מול מילאן הגדולה, קבאני יצטרך להיות בשיאו ואם גם הפעם הוא יכבוש שער ניצחון בדקה ה-90, זה יהיה השער המתוק מכולם.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק