ביתר? כסף זה לא הכל

סלים טועמה, השחקן המצטיין של הפועל ת"א, התראיין ל- TELESPORT וסיפר: "במכבי פ"ת עשיתי שכונה". וכמובן על האהבה הגדולה להפועל ת"א והחלום האירופי

יום ראשון 18 פברואר 2007
עדי גלסקה
סלים טועמה הוא ללא ספק השחקן הכי חם בליגה. לאחר 21 מחזורים, הוא עם 5 שערים ו- 6 בישולים, וזה לפני שהזכרנו את השערים החשובים שכבש בגביע אופ"א מול פאריז סאן ז'רמן, אודסה וכמובן בשבוע שעבר מול הריינג'רס.

יום לאחר שער הניצחון שכבש מול אשדוד ורגע לפני הגומלין מול גלאזגו, סלים טועמה התראיין בראיון מיוחד ל-  TELESPORT וסיפר שהוא ממש לא מתרגש מהיכולת שלו. "אני בן אדם מאוד אמוציונאלי, כשטוב לי זה בא לידי ביטוי על המגרש".

טועמה בן 27 חולם על אירופה אבל ריאלי: יש בעולם שחקנים מצויינים, כך שמעבר ליכולת שחקן צריך הרבה מזל" . הוא זוכר את הניסיון המר בטורקיה אבל לא שולל חזרה לשם בתנאי שיהיה מדובר בקבוצה גדולה "היום אני בנאדם אחר הרבה יותר בוגר" סיפר טועמה.

טועמה יודע שהעובדה שלא נתן את כל כולו במכבי פ"ת, עצרה את ההתקדמות שלו "עשיתי במכבי פ"ת שכונה" אבל יחד עם זאת מחמיא ללוזונים שרצו בו והאמינו בו גם אחרי מה שעשה.

אי אפשר שלא לשים לב להתקדמות שלך העונה

"אני מרגיש את זה, אני בתקופה טובה והרבה בזכות ההנהלה של הפועל ת"א. אני יודע שבהנהלה פעלו רבות כדי להביא אותי, ואני מרגיש מחויבות להחזיר להם במגרש, אני כל כך אוהב את המועדון ואת האוהדים. בכל משחק אני רוצה לנצח ולעשות טוב למועדון".

הבדל של שמיים וארץ בין התקופה שלך במכבי פ"ת לתקופה שלך בהפועל ת"א
"אני אדם רגיש, לוקח כל דבר קטן ללב וזה משפיע עלי בכל התחומים ובעיקר על המגרש. אני מודע לזה. התקופה במכבי פ"ת ללא ספק עצרה את ההתקדמות שלי,והרבה בגללי. בתקופה של מכבי פ"ת לא עשיתי כלום, עשיתי שכונה, לא עניין אותי. אבל יאמר לזכותם שהם יצאו איתי גברים, הם אהבו אותי למרות ההתנהגות שלי ורצו שאשאר".

בפגרה האחרונה הייתי מבוקש על ידי מספר קבוצות בליגה בינהן מכבי חיפה. אבל התעקשת לשחק בהפועל.. היום ברור למה רוני לוי כל כך רצה אותך

"אני יודע, אבל החלום שלי היה לחזור להפועל ת"א ואני מאושר לשחק במועדון עם הקהל המדהים שלנו. זה מאוד מחמיא לי שקבוצות מעוניינות בי".

אתה מאוד צנוע

"אני לא מסתנוור מהצלחות, כמו שעכשיו אני בתקופה טובה, אני יודע שיש תקופות פחות טובות כבר הייתי שם ולצערי כמו כל שחקן יהיו לי תקופות פחות טובות. אני חושב ששחקנים לא צריכים לדבר הם צריכים לעשות".

עם יכולות כזו, בטוח שבבית"ר ירושלים ירצו לראות אותך. נכון שקיימת בעייתיות היות ואוהדי בית"ר לא רוצים שחקן ערבי. אם תקבל הצעה חסרת תקדים תשקול לשחק אצל גאידמק

"כסף זה לא הכל בחיים, כבר אמרתי לך שאני בחור אמוציונאלי אני מעדיף להיות במקום שאוהבים אותי מכל הלב ולהרוויח פחות. נכון ששחקן כדורגל צריך לחשוב על השכר, אבל זה לא הכל".

מה עם אירופה?

"ברור שזה החלום שלי, לשחק ברמות הגבוהות ביותר. אבל מעבר ליכולת כששחקן עובר לשחק בחו"ל הוא צריך הרבה מזל, אין לדעת מה יהיה".

כבר שיחקת בעבר בטורקיה, תקופה שבטח תרצה לשכוח

"לא לשכוח, אבל בטח שלא נהנתי. קשה לשחק במקום שמעבר לכדורגל לא היה כלום. פה אחרי משחק אתה יכול לצאת ולבלות. שם אפילו בית קפה נורמלי לא היה. רק כדורגל ובית. היה לי מאוד קשה, וזה פגע גם ביכולת שלי". 

 טורקיה מבחינתך זה מחוץ לתחום

"לא, ממש לא. אני לא שולל אפשרות לשחק בקבוצה גדולה בטורקיה, למרות שעכשיו זה כלל לא רלוונטי". 

מה שכן רלוונטי זה משחק הגומלין מול ריינג'רס,  הולך להיות לא פשוט

"לא פשוט, בלשון המעטה. מדובר בקבוצה מצויינת, אנחנו מבחינתנו צריכים להאמין שאנחנו מסוגלים לעשות את זה. זה המשחק חוץ הכי קשה שהיה לנו באירופה. פה לקהל יש השפעה אדירה, יש להם קהל מדרבן ותומך באופן קיצוני. למזלנו חלקנו מכירים את סוג הקהל הזה, כששיחקנו בסלטיק בסיבוב הקודם שלנו באופ"א ואנחנו יודעים למה לצפות".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק