פיפא: פרננדס עדיין מושעה

למרות ההצהרות של מאמן הנבחרת, לואיס פרננדס, לגבי הסדרת החוב עם הקבוצה הקטארית, בהתאחדות הכדורגל העולמית עדיין לא שמעו על כך: "טרם קיבלנו הסדר החוב של פרננדס"

יום רביעי 02 מרץ 2011
דורון ברגר

בתחילת היום (רביעי), נראה כי פרננדס מאושר וכי טען כי הסדיר את החוב עם פיפ"א והקבוצה הקטארית והשיב עטרה ליושנה וכך גם יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, הודה בפה במלא, כי פרננדס "שוב איתנו".

מאידך בפיפ"א לא כל כך שמעו את השיחה ביניהם הבוקר, כאשר לקראת הערב מחלקת הדוברות של התאחדות הכדורגל העולמית, דווקא שינו גירסה וטענו כי: "פיפ"א טרם קיבלה כל אישור מבעל החוב לפי העניין הוסדר. לכן, פרננדס עדיין מושעה מכל פעילות הקשורה בכדורגל, עד שהצדדים
יגיעו להסדר".

ייתכן כי ההודעה המהירה של פיפ"א, היא יותר בעקבות חוסר המידע הרישמי שהגיע אליהם מבעיותטכניות כאלו או אחרות. לכן, התשובה הרישמית של פיפ"א תינתן בימים הקרובים בצורה הרבה יותר רישמית ומסודרת.

פרננדס: פתרתי את בעיית ההשעיה שלי

האם פרשת החוק של לואיס פרננדס לקבוצה הקטראית הגיעה לסיומה? כנראה שכן. בטח אם להסתמך על דבריו של מאמן הנבחרת.

היום, יומיים לפני תום מועד האולטימטום שהציבו בפניו ראשי ההתאחדות, מאמן נבחרת ישראל, לואיס פרננדס, פירסם  הודעה מטעמו: "לאור העובדה שפיפ"א לא הסכימה להעניק לי זמן נוסף כדי להסדיר את ענייני, הייתי חייב לפתור זאת מוקדם ככל האפשר וזאת על מנת שלא להיות מושעה ולא לעזוב את הנבחרת שלי - דבר שלא רציתי לעשות בשום אופן".

כזכור, לפני כשבועיים פורסמה הודעה של פיפ"א כי על פרננדס לשלם חוב של 400,000 יורו לקבוצה קטארית אותה אימן לפני שהצטרף לבית"ר ירושלים ב- 2005.

על פי טענת פיפ"א פרננדס, שאימן את א-ראיין בעונת 2005, התחייב לפצותה ב-400 אלף יורו לאחר שעזב לבית"ר ירושלים של ארקדי גאידמק. לאחר שלא עשה זאת, פנו הקטארים לבית הדין המשמעתי של פיפ"א, שחייב את פרננדס בסוף שנת 2009 לשלם את הסכום בתוך 60 יום. הצרפתי ערער ל-CAS, מוסד הבוררות העליון של מוסדות הספורט, אולם ערעור זה נדחה בחודש שעבר. 

פרננדס פנה לבית המשפט הפדרלי העליון בשווייץ, זאת במטרה לבטל את פסיקת ה-CAS, ועניין זה עדיין לא נידון הלכה למעשה. 

"פתרתי את בעיית ההשעייה שלי מול פיפ"א. בכל הקריירה שלי כיבדתי את התחייבויותיי ואמשיך לנהוג כך עד סוף הקריירה שלי. אני תקווה גדולה כי ההליך המשפטי שאני מנהל בשוויץ יסתיים בצורה חיובית עבורי.

"אני מקווה שמעכשיו כולם יהיו מאוחדים סביב הנבחרת. כולנו צריכים להאמין בסיכויי העלייה שלנו. אני רוצה להודות לאלה שתמכו והאמינו בי, ובמיוחד ליו"ר ההתאחדות שלי - אבי לוזון".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, הגיב על הנושא: "אני שמח שהעניין נפתר, עכשיו אנחנו ממתינים להודעה רשמית מפיפ"א. כולנו מאחורי לואיס והנבחרת במטרה אחת ברורה - להשיג שש נקודות בשני המשחקים הקרובים מול לטביה וגיאורגיה. אני מאחל בהצלחה ללואיס ולנבחרת, כי הצלחה של לואיס זו הצלחה של כל עם ישראל".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק