שוגר דדי: הפועל ברבע הגמר

גביע המדינה: המגן השמאלי שלח פגז לחיבורים בדקה ה-60 ובכך העלה את הפועל ת"א ב-1:2 על הפועל אשקלון בבלומפילד. טוטו תמוז (5) כבש את הראשון, גואטה איזן (38) זמנית. גם מכבי חיפה ברבע הגמר

יום רביעי 02 מרץ 2011
שלמה חסיד

ירידת מתח? ייתכן. הפועל תל אביב עבדה קשה כדי להעפיל לרבע גמר גביע המדינה לאחר 1:2
מול הפועל אשקלון
באיצטדיון בלומפילד.

דווקא הפתיחה הייתה חיובית, כאשר טוטו תמוז, החלוץ הפורה של האדומים כבש כבר בדקה החמישית והעלה את הפועל ליתרון. בדקה ה-36 לעומת זאת אשקלון הפתיעה ושניר גואטה איזן את התוצאה. למרות ההפתעה הפועל הייתה טובה יותר, ובמחצית השנייה דדי בן דיין שלח פגז לחיבורים בשער נאה ביופיו והעלה את הפועל לשלב הבא. 

יוסי אבוקסיס, המאמן הזמני של האדומים אמר לאחר הניצחון: "אנחנו שמחים על הניצחון, זה לא היה קל במיוחד לאחר הניצחון על חיפה, הייתה ירידת מתח טבעית. יצאנו בצורה טובה במשחק הזה. הייתי שמח אם המצב אצל הבעלים היה נרגע. אני לא נכנס לזה יותר מדי. אני לא שומר טינה לאוהדי בית"ר, יש לי הרבה חברים שם".

במשחק נוסף שנערך הערב, מכבי חיפה גברה 1:2 מול הפועל ירושלים בקרית אליעזר. חיפה לא הציגה יכולת גבוהה, אלא יכולת פושרת שגם עם זה הספיק לה כדי להעפיל לשלב רבע הגמר. 

אלישע לוי, מאמן מכבי חיפה: "ראו בחצי הראשון ששיחקנו ללא ביטחון כלל. הפועל ירושלים ניצלו
זאת והלחיצו את השחקנים. לאט לאט נכנסנו למשחק וזה הדבר הכי חשוב בגביע. לא תמיד זה קורה שמנצחים בהפרש גבוה, חשוב היה לעבור". 

מהלך השערים: בדקה ה-19 טעות קשה של ניר דוידוביץ', שבכדור חופשי פשוט, השוער החיפאי ברח לו הכדור וחדר לשערו הוא. יתרון מפתיע לירושלמים. היתרון החזיק דקה פלוס, כאשר תומר חמד איזן עם נגיחה מדוייקת וחזקה. חיפה לחצה על הדוושה במחצית השנייה וליאור רפאלוב, שחוזר לכושר קבע מהפך לירוקים.

לופא קדוש, מאמן הפועל ירושלים: "הניסיון של חיפה כיפה על היכולת שלהם. עשינו הרבה כבוד למועדון שלנו. לא לשכוח שאנחנו בליגה א'. לא עשינו בונקר, שיחקנו כמו שאנחנו משחקים בליגה. עשינו לחיפה חיים קשים. בשבילנו זה כמו ניצחון, ההופעה מכובדת וטובה. כל הכבוד לשחקנים".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק