פאר הודחה מטורניר הזוגות

ממפיס: הטניסאית הבכירה של ישראל הפסידה עם קינג האמריקנית 6:2, 4:6 ו-10:8 להרדקה ו-וראקובה. אנדיוני פותחים את הופעותיהם. רם: יש לזה משמעות גדולה עבורינו. כצפוי, אובזילר 96 בעולם. פאר נותרה 17 בעולם

יום שני 19 פברואר 2007
אורן קורנפלד

הטניסאית הבכירה של ישראל, שחר פאר פתחה ברגל שמאל את הופעותיה בטורניר ממפיס, ארה"ב (פרסים בסך 175 אלף דולר), לאחר שהודחה בטורניר הזוגות.

פאר שיתפה פעולה עם וניה קינג האמריקנית וביחד הן דורגו במקום השני, אך הפסידו 6:2, 4:6 ו-10:8 ללוסי הרדקה ורנטה ווראקובה הצ'כיות, ובכך הודחו כבר בסיבוב הראשון.

את המערכה הראשונה פתחו הצמד החצי-ישראלי בצורה רעה מאוד כשנשברו פעמיים ובהמשך הצליחו לשמור רק פעמיים על משחקוני ההגשה. המערכה השנייה הייתה כבר צמודה יותר, אז פאר ובת זוגתה הצליחו לנצח 4:6. במערכת השובר-שוויון נכנעו פאר וקינג וסיימו את דרכן המשותפת בטורניר.

פאר תפתח את הופעותיה רק מחר בלילה כשתתמודד מול אמה ליין הפינית המדורגת 98 בעולם. במידה ולא יהיו תקלות בדרך, תפגוש הישראלית בשמינית הגמר את המנצחת בין קינג, שותפתה למשחק הזוגות (61 בעולם) למילגרוס סקוורה מונצואלה (83).

הלילה פורסם דירוג הטניס ובצמרת אין שינויים משמעותיים. שחר פאר נותרה 17 בעולם וכצפוי, העלייה המשמעותית מבין 100 הראשונות היתה של ציפי אובזילר שמדורגת 96 בעולם, עלייה של 21 שלבים בדירוג.

אנדיוני מתחילים את המסע

היום (21:00, שעון ישראל) יתמודדו אנדי רם ויוני ארליך המדורגים ראשונים בטורניר בסיבוב הראשון בזוגות מול ווסלי מודי (דרום אפריקה) וטוד פרי (אוסטרליה). במידה ויעברו את הצמד, הם ישחקו ברבע הגמר מול המנצחים בהתמודדות בין אריק בוטוראק וג'יימי מאריי לאשלי פישר וטראביס פארוט.

לקראת תחילת ההתמודדות אמר רם ל-TELESPORT: "יצאנו לשהות ארוכה בארה"ב. זו תקופה של כמעט חודש וחצי עם ארבע תחרויות וזה די קריטי עבורינו, גם מבחינה אישית לצבור דירוג וגם בשביל להגיע בכושר לגביע הדיוויס. יש לזה משמעות גדולה עבורינו, תמיד כיף לחזור ולהתחרות".

הטניסאי הבכיר של ישראל, נועם אוקון הודח כידוע בשלב הראשון של המוקדמות לאחר שהפסיד 7:6, 2:6 ו-6:3 לטימורז גבאשווילי מרוסיה.

לינצקאיה זכתה בטורניר בפורטוגל

יבגניה לינצקאיה ששבה אט-אט לסבב הנשים אחרי שנעדרה ממנו למעלה משנה, זכתה בטורניר מונטקורו, פורטוגל (פרסים בסך 10 אלף דולר).

לינצקאיה גברה בגמר על ג'וליה קלאבינה המדורגת 795 בעולם 2:6 ו-0:6, זאת שבוע אחרי שהפסידה בגמר בטורניר אחר בסבב ה-ITF שגם הוא נערך בפורטוגל.

העולה החדשה דורגה בעבר 35 בעולם אך נאלצה לפרוש מסיבות אישיות ומקצועיות, וכעת תמתין לקבל אשרת כניסה לארה"ב כדי להשתתף בטורנירים הנערכים שם בימים אלו.

סלע ירד למקום ה-181

בדירוג הגברים שפורסם הבוקר הידרדר אלוף ישראל, דודי סלע למקום ה-181 בעולם אחרי שדורג 173 בפרסום הקודם. המחבט הבכיר של ישראל נותר במקום ה-170. גם הראל לוי נותר במקומו, המקום ה-321. צמד הזוגות הבכיר, אנדי רם ויוני ארליך ירד למקום ה-17 בעולם.

בדירוג העולמי אין שינויים בולטים כשרוז'ה פדרר ממשיך להוליך את הדירוג בבטחה, אחריו רפאל נדאל (שני), ניקולאי דוידנקו (שלישי), אנדי רודיק (רביעי) ופרננדו גונזאלס (חמישי). השינוי היחיד בעשירייה הראשונה הוא עלייתו של תומי האס למקום התשיעי והחלפת מקומות עם דויד נלבנדיאן שסוגר את העשירייה הראשונה.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק