גיא לוזון יאתר את בנות סגל הזהב

בהתאחדות לכדורגל החלו בפרוייקט 'סגל הזהב' בכדורגל הנשים שמטרתו לאתר כישרונות צעירים ופוטנציאלים לעתיד הכדורגל הישראלי. גיא לוזון, מאמן הנבחרת הצעירה, נבחר להובילו: "מדובר בפרוייקט לאומי חשוב"

יום שלישי 15 מרץ 2011
מערכת TELESPORT
ביום שישי ה- 18.3.2011 בשעה 13:00 יתקיים יום מיון לאיתור "סגל הזהב" לילדות בגילאי 12-14. המיונים יתקיימו במכון וינגייט בנתניה, באצטדיון המרכזי של המכון.

מדובר בבניית מודל חדשני בענף כדורגל הנשים, מודל שנהוג במדינות רבות באירופה (ונקרא TALENT TEAM). מודל זה דבק באיתור כישרונות צעירים ופוטנציאלים (מדובר בשנתונים 97-99) שילמים יהוו את השלד לנבחרת ישראל הומוגנית.

ההתאחדות לכדורגל בישראל משקיעה מאמצים ומשאבים רבים לקידום כדורגל הנשים בכלל ופרוייקט "סגל הזהב" בפרט וזאת בשיתוף פעולה מלא עם "אתנה" – המועצה הציבורים לקידום נערות ונשים בספורט הישראלי. 

מי שנבחר לעמוד בראש הצוות המקצועי מטעם ההתאחדות לכדורגל ביום המיונים הינו לא אחר מאשר מאמן הנבחרת הצעירה, גיא לוזון. מאמן נבחרת הנשים הלאומית של ישראל, מאיר נחמיאס יוביל את הפרוייקט בפועל וינהל את תוכניות האימונים והתכנים המקצועיים שיועברו לבנות הסגל שייבחרו בהתייעצות מקצועית עם גיא לוזון. בנוסף לגיא לוזון ומאיר נחמיאס, מצטרפות לסגל המקצועי גם נתנאלה חג'ג', מאמנת מכבי חולון ואיה כהן, שחקנית נבחרת ישראל ומכבי חולון. (שתיהן כמובן מחזיקות בתעודת מאמן של ההתאחדות לכדורגל).

שילובן של חג'ג' וכהן לצוות המקצועי הינו תקדים בהתאחדות שכן מדובר בפעם הראשונה בה נשים מאיישות את תפקיד "המאמן" ובכך למעשה נוצרת מעורבות גדולה עוד יותר של נשים בספורט הישראלי ובכדורגל.

מנכ"ל ההתאחדות, אורי שילה: "בניית "סגל הזהב" הינו פרוייקט חשוב מאין כמוהו במכלול הפעילויות שאנו עושים למען קידום כדורגל הנשים בישראל. 

ההתאחדות רואה בהקמת "סגל הזהב" מפתח להשרשת היסודות, הרגלי העבודה והערכים כבר מגיל צעיר למען הצעדת הנבחרת להישגים גדולים בעתיד. אין ספק שנוכחותו של גיא לוזון כאחראי מקצועי על יום המיונים בפרוייקט זה, ביחד עם מאמן נבחרת הנשים, מאיר נחמיאס מעבירה את המסר שמדובר בפרוייקט בעל חשיבות עליונה בהתאחדות לכדורגל ובכדורגל הישראלי בכלל. 

פעילות זו הינה תוצר של עבודה פוריה עם "אתנה" שבהחלט תפסה מקום של כבוד בקידום כדורגל הנשים בישראל ומכאן נאמר להם תודה על פעילותם המבורכת".

גיא לוזון: "איתור שחקניות ובניית סגל הומוגני מגיל צעיר הינו דבר שמקובל מאוד באירופה וללא ספק מוביל שנים לאחר מכן להישגים בנבחרות הבוגרות. גם אנחנו בישראל מצאנו לנכון להקים "סגל זהב" שיקבל את התמיכה, הלמידה ושיטות האימון המתקדמות ביותר תחת מעטפת מקצועית אחת. נענתי בחיוב לפניית ההתאחדות שאצטרף ליום המיונים ואקח חלק באיתור שחקניות "סגל הזהב" שכן מדובר בפרוייקט לאומי חשוב למען עתיד כדורגל הנשים בישראל".

רכזת "אתנה" בהתאחדות, שרון זאבי: "אנו צופים לכ 60 בנות שיגיעו מכל רחבי הארץ ויתמודדו על מקום של כבוד למען עתידן כשחקניות כדורגל בסגל הזהב של ישראל. מדובר בפרוייקט חשוב מאין כמוהו שנהוג במספר מדינות באירופה ולא סתם החלטנו לאמץ את המודל הזה על מנת לקדם את כדורגל הנשים בישראל".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק