הגמר ממש לא נגמר

גמר היורוקאפ: חניכותיו של עדן ענבר חזרו מפיגור דו ספרתי וסיימו בשוויון 61:61 מול אראס הצרפתית במשחק הראשון ביניהן. בחמישי הבא- הגומלין, כשהמנצחת תזכה להניף את הגביע

יום חמישי 17 מרץ 2011
מערכת TELESPORT
אליצור רמלה סיימה הערב (חמישי) את משחקה הראשון במסגרת גמר היורוקאפ מול אראס הצרפתית בשוויון 61:61. ביום חמישי הבא ייערך הגומלין בצרפת, כאשר המנצחת בו תזכה להניף את הגביע. 

אחרי שזכו בגביע המדינה בתחילת השבוע, קיוו חניכותיו של עדן ענבר לפתוח את המשחק הראשון מבין צמד המשחקים מול הקבוצה הצרפתית בניצחון, אך לאחר שנקלעו לפיגור בסוף הרבע הראשון שצמח והפך ליתרון דו ספרתי בהמשך, הצליחו הן לחזור לקראת סוף הרבע הרביעי ולסיים בשוויון.

המאמן עדן ענבר אמר בסיום: "כמו שהתפתח המשחק, התוצאה בסוף היא סבירה. לא לזה פיללנו, המשמעות היא שיהיה משחק אחד על כל הקופה. אם מגיע לנו לקחת את גביע אירופה, נעשה את זה בצרפת".

"השיפוט היה מעולה, אמרתי שהן מאוד אגרסיביות ומה שציפינו זה מה שקיבלנו. הכדורים לא נכנסו לנו, אחוזי העונשין שלנו היו כמו גבינת סקי. מה שהיה לא משנה. אנחנו נוסעים כדי לנצח. זה משחק אחד ומי שינצח אותו מגיע לו להיות אלוף אירופה. נבוא ונעשה את כל מה שצריך מהתחלה, אין יותר גדול מלזכות בגביע אירופה בצרפת".

מהלך המשחק:

הפתיחה היתה צמודה, וכעבור למעלה מ-8 דקות הורה לוח התוצאות על שוויון 6:6. שלשה של אולסיה מלאשנקו עם הבאזר חתמה את הרבע הראשון עם 8:13 לאורחות מצרפת. 

אראס לקחה את המושכות לידיה גם בפתיחת הרבע השני, ורצה ליתרון 10:19 ו- 13:24 בהמשך. המארחות התעשתו וחזרו ל- 24:21 בתום ריצת 0:8, אך הצרפתיות הגדילו שוב את הפער לפני ההפסקה, 26:33 במחצית.

טנשה רייט וליקו ווילינגהאם עזרו לרמלה לצמק את הפער מאראס ל-37:34 בפתיחת הרבע הרביעי, אך האורחת שוב פתחה מבערים והגדילה מחדש את הפער ל- 37:45.

בפתיחת הרבע האחרון, אראס עלתה ליתרון דו מספרי 37:47 ו- 39:51. כשנדמה היה שהמשחק גמור, ריצת 0:8 של רמלה החזירה אותן לפיגור מינימלי של 58:57. 

20 שניות לסיום, שי דורון דייקה מקו העונשין וכפתה שוויון 59:59 דרמטי. פאולין אקונגה העלתה את קבוצתה ל- 59:61, אבל ליקו ווילינגהאם קבעה את תוצאת הסיום- 61:61.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק