כולם מלגלגים. הצהובים והאדומים

מינויו של דורון ג'מצ'י עורר סערה בספורט הישראלי, הן אצל האדומים והן אצל הצהובים. גם בספרד מתקשים להאמין: "זה לא יכול לקרות בין בארסה לריאל". גורם במכבי: "מכביסט אמיתי לא היה הולך לעבוד בהפועל"

יום שישי 18 מרץ 2011
קרבצ'יק אביחי ושלמה חסיד
תארו לכם מצב שבו ד"ר חואן קורבלן, שחקן העבר האגדי של ריאל מדריד בכדורסל, מחליט שנמאס לו מהחיים המשמעמים שלו ומחליט להפוך לדובר של נשיא ברצלונה בכדורגל, סנדרו רוסיי. אכן נשמע מופרך.

לא רק לנו זה נשמע מעט תמוה, אלא גם לעיתונאי סאל אמרגי מהרדיו הספרדי, שנותר פעור פה לאחר שבישרנו לו כי כוכב העבר של מכבי ת"א, דורון ג'מצ'י, התמנה לדוברו של אלי טביב, מבעלי הפועל ת"א: "בחיים לא יכול להיות מצב שבו כוכב של ברצלונה יעבור לריאל או להפך. למשל במקרה של לואיס פיגו, שחצה את הקווים, הוא היה שכיר חרב ולא סמל".

העיתונאי הוותיק היה מאוד נחרץ כשאמר שדבר כזה לא יכול לקרות בספרד: "קורבלן לא יכול להיות בחיים הדובר של רוסיי, זה לא הגיוני".

מאז שעזב את הדירקטוריון של מכבי ת"א, דורון ג'מצ'י לא מפסיק לנגח את המועדון ואת העומד בראשו, שמעון מזרחי. בין היתר מחה ג'מצ'י על כך שלא נערך עבורו משחק פרידה עבור תרומתו למועדון, ואף הפנה לעבר מזרחי אצבע מאשימה על כך שלא נבחר לאחד מ-50 השחקנים הגדולים אי פעם באירופה.

באשר לקהל הצהוב, ישנם פלגים ביציע אשר טוענים כי ג'מצ'י נוהג לבקר את הקבוצה באופן אינטרסנטי ולא מקצועי מאז שהוא אינו חלק מהדירקטוריון שלה. אחד האוהדים היותר מוכרים של הקבוצה בהחלט לא מופתע ממינויו של שחקן העבר: "שילך להפועל. הוא לא תרם כלום למכבי ת"א. תמיד כשהיינו צריכים אותו "במאני טיים" הוא עשה בתחתונים. בהחלט מינוי ראוי להפועל ת"א".

המתיחות רבת השנים בין ג'מצ'י לבין המועדון הצהוב אינה זרה לחובבי הכדורסל המקומי. החל בכך ששחקן העבר לא הוזמן לערב הגאלה של מנהלת הליגה, דרך סירובה של מכבי לתת לו הזמנות למשחקי הקבוצה וכלה בכך שג'מצ'י לא הצליח לברך את שמעון מזרחי בתוכנית הספורט של 103FM לאחר זכייתו בפרס מפעל חיים על פועלו במכבי ת"א לאורך השנים.

בכיר במכבי לא הופתע מההחלטה של ג'מצ'י: "מכביסט אמיתי לא היה הולך לעבוד בהפועל בעד שום סכום. ג'מצ'י לא מבין שמשתמשים בו. הוא יותר מדי אוהב להיות בתקשורת ולקבל חשיפת יתר, אך הוא לא מבין שהוא מזיק רק לעצמו. אין לו שום סיכוי להצליח במערכת הזאת. אחרי זה הוא לא יוכל להגיד שהוא מכביסט".

גם בצד האדום לא נשארו אדישים. השנאה הגדולה בין המועדונים היא בין היתר בגלל קבוצת הכדורסל. האוהד גל סוקולובסקי התקשה להאמין: "זה נשמע כמו מתיחה לפורים".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק