אולימפיאקוס שברה כמה שיאים

משחק היורוליג אתמול מול סיינה הניב כמה שיאים יוונים שנכנסו להיסטוריה. נתון מדהים במיוחד לאיוניס בורוסיס. איבקוביץ': "הפתענו את עצמנו"

יום רביעי 23 מרץ 2011
שלמה חסיד

 אולמפיאקוס היוונית ריסקה אתמול את סיינה האיטלקית ברבע גמר היורוליג. משחק הפתיחה ביניהן הניב תוצאה לא שגרתית של 41:89, והיה זה הפעם הראשונה שמשחק רבע גמר ביורוליג מסתיים בהפרש כה גבוה, של 48 נקודות..

 לא מעט שיאים היו במשחק. בינהם: ההפרש 0:19 שהשיגה אולימפיאקוס בדקות הראשונות.  מעולם לא נרשמה פתיחה כזו של משחק ברבע הגמר. בנוסף, רשמו היוונים שיא פלייאוף עם 55 כדורים חוזרים, וכן שיא של הפרש 22 נקודות שהושג ברבע השני.
 
גם המחצית שהסתיימה ביתרון 9:46 מהווה שיא חדש ביורוליג. כמובן שאין אף קבוצה שקלעה 9 נקודות במחצית ביורוליג. בשיקטאש, בשנת 2003, קלעה 14 נקודות במחצית.

לנתון מעניין במיוחד זכה איוניס בורוסיס. שימו לב: בורוסיס שיחק 16 דקות בלבד. אבל הספיק לקלוע 14 נקודות ולקטוף ב-16 דקות 12 כדורים חוזרים. מדובר על מספר ממוצע של 30 כדורים חוזרים למשחק. מדהים

 מאמן אולימפיאקוס דושאן איבקוביץ' אמר: "הפתענו אפילו את עצמנו במשחק. אני בטוח שהמשחק מחר יהיה כבר הרבה יותר שקול. נקווה לנצח ולהתקרב לפיינל פור".

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק