בישראל זה לא היה קורה

בעוד שבאנגליה החזירו לג'ון טרי את סרט הקפטן למרות הרומן עם בת זוגו של ווין ברידג', כאן בארץ בטוחים אנשי הכדורגל שהמהלך איננו ראוי

יום חמישי 24 מרץ 2011
שלמה חסיד
 ג'ון טרי חזר השבוע לענוד את סרט הקפטן בנבחרת אנגליה, למרות הרומן שניהל עם בת זוגו של שחקן הנבחרת ווין ברידג'. כזכור, האירוע שהתרחש לפני יותר משנה עורר הדים עזים בממלכה הבריטית

אולם הזמן כנראה מרפא כל פצע. המאמן האיטלקי של אנגליה, פאביו קאפלו, מאמין כי ג'ון טרי עצמו יכול להיות מנהיג אמיתי ובאמת ראוי לכך לקראת המפגש מול ווילס שייערך בשבת הקרובה.  

טרי נשאל האם לחבריו בנבחרת יהיה בעיה עם המינוי לקפטן אמר: "אף אחד לא אמר לי את זה. אני מרגיש טוב עם ההחלטה, אם למישהו תהיה בעיה עם זה, אני אדבר עם אותו שחקן ואסביר לו את המשמעות. הנבחרת מעל הכל".

נסינו לברר אבל האם דבר כזה היה יכול לקרות בארץ? כל אנשי הכדורגל עימם שוחחנו בטוחים שלא.

ניצן שירזי, מאמן הפועל חיפה: "לא יקום ולא יהיה. סמל זה המראה של הנבחרת. הוא צריך להיות מקובל על השחקנים והמאמן, לייצג את הנבחרת. להיות חלון הראווה של הכדורגל. מי שעושה את מה שעשה טרי, לא יכול ולא צריך להיות קפטן. כל מילה נוספת מיותרת".

גילי לנדאו, שהיה סמל בהפועל תל אביב, אמר: "בושה וחרפה מה שטרי עשה. מבחינתי הוא פסול לשמש קפטן. אני בטוח שברידג' לא חושב שהוא מייצג אותו, ובטוח שיש עוד כמה שחקנים שמרגישים כמוהו. טוב היתה עושה ההתאחדות אם היתה מדיחה אותו לעד מלהיות קפטן, למרות שבנבחרת הוא יכול להישאר".

קפטן בית"ר ירושלים לשעבר, שמוליק לוי, נחרץ: "ברור  שטרי לא יכול להיות הקפטן. מעשה כזה לא יעשה. קפטן זה הסמל של הנבחרת. איש שלא נגע בו רבב וגם לא התקרב אליו. טרי צריך להתבייש לשאת את סרט הקפטן של נבחרת אנגליה, הוא בטח לא סמל של ספורטאי ואדם".

אז הוא פסול לגמרי לתמיד? מאמן הוא יוכל להיות?

"מאמן כן, קפטן לא. חוץ ממנו יש רשימה של שחקנים שיכולים וצריכים להיות קפטנים באנגליה. המקרה הזה טרי. זו גם לא היתה השערוריה היחידה שבה טרי הסתבך. אם הוא יפסיד את סרט הקפטן זה יגרום לו לחשוב לעומק על ההשלכות של המעשים שלו וילמד אותו לקח".

ואילו בלם העבר שמעון גרשון,  סיכם: "אוי ואבוי מה שקרה שם. טרי לא יכול לענוד בחיים את סרט הקפטן. קפטן זה הפרצוף של הקבוצה, במקרה הזה נבחרת מכובדת מהשפיץ העולמי. אין לי ספק שזה ירדוף אותו, גם התפקוד שלו כקפטן יפגע. חבל שהוא הסתבך ככה".
   

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק