עד שוייה נכנס לעניינים

מוקדמות היורו: ספרד פיגרה 1-0 לנבחרת צ'כיה, אולם שני שערים של דויד וייה קבעו מהפך. הולנד הביסה את הונגריה 0-4 . איטליה ניצחה בסלובניה משער של טיאגו מוטה. צרפת ניצחה בלוכסמבורג

שבת 26 מרץ 2011
שלמה חסיד

 מחזור משחקי מוקדמות היורו נפתח הערב עם כמה משחקים מעניינים ביותר, שהניבו תוצאות מרתקות.

אלופת העולם ספרד, שהיא גם אלופת אירופה, עמדה בפני הפסד במשחק בייתי מול צ'כיה.  צ'כיה הובילה 0-1, אך צמד של דויד וייה שכבש 46 שערים במדי הנבחרת, והפך לכובש המוביל של ספרד בכל הזמנים, הוביל למהפך בגרנאדה.

 צ'כיה כבשה  בדקה ה-29. ירוסלב פלסיל שחרר בעיטה מ-20 מטרים ומצא את הרשת.  ספרד הגבירה את הלחץ בדקה ה-62 ניסה וייה ממרחק ופספס את המסגרת. השוויון הגיע בדקה ה-68. וייה קיבל את הכדור בפינה של הרחבה, הטעה את הובניק ושלח כדור לפינה של צ'ך. בדקה ה-73 וייה השלים את המהפך. אינייסטה הוכשל ברחבה על ידי יאן רזק. וייה בעט את הפנדל לפינה. 1:2 לספרד.

בבית 5 נבחרת הולנד הלמה 0-4 בנבחרת הונגריה, במשחק חוץ קשה על הנייר. ואן דר וארט כבש את הראשון בדקה השמינית, בדקה ה-28 סניידר הוסיף שער נוסף, בדקה ה-54 ואן פרסי גלגל את השלישי ובדקה ה-62 ואן פרסי הבקיע גם את הרביעי.

איטליה ביססה את מעמדה בראש בית 3 אחרי שהשיגה ניצחון חוץ חשוב בסלובניה משער של טיאגו מוטה בדקה ה-40 ומנעה מהמארחים להתקרב אליהם בטבלה. עוד בבית 3: צפון אירלנד ניצחה את סרביה 1-2. צרפת נשמה לרווחה עם 0-2 על לוכסמבורג בבית 4.  ובלגיה ניצחה את אוסטריה  0-2 במסגרת בית 1.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק