ג'קי? נופר? ברדה, בוזגלו וכיאל!

מוקדמות יורו 2012: שוב פעם נבחרת ישראל הכניסה עצמה ללחץ, כאשר בישול של מאור בוזגלו לראשו של בירם כיאל מנעו מבוכה ב-1:2 ביתי נגד נבחרת לטביה. ברדה כבש את הראשון, גורקאס איזן זמנית

שבת 26 מרץ 2011
אייל כהן

בזמן שבערוץ המתחרה, היה לחץ היסטרי בנוגע לבחירה בגמר ה'אח הגדול', בבלומפילד היה בעיקר משחק חלש ומשעמם בין ישראל ללטביה, שאילולא שער ניצחון של בירם כיאל ב-1:2 על לטביה, היה כאב ראש גדול לפרננדז. 

נבחרת ישראל פתחה דווקא טוב את המשחק לפחות במחצית הראשונה, עם שער יחיד בלבד של ברדה וההזדמנויות האחרות לא תורגמו לשערים וחבל. ישראל נכנסה ללחץ וכרגיל מכדור חופשי כמעט יחיד של הלטבים, האורחת חזרה למשחק. 

לאחר מכן פרננדז מיד ערך חילופים מהירים ובאחד לפחות הוא פגע, כאשר מאור בוזגלו בישל שער יפה לבירם כיאל שסידר לישראל ניצחון. לא בטוח שיכולת כזו תספיק מול גיאורגיה, אבל לכו תדעו מה פרננדז ישלוף מהכובע.

מחצית ראשונה: יש מצבים, שער יחיד של ברדה

פעולה מצויינת בפתיחה, כאשר ליאור רפאלוב שלח פגז בדקה הראשונה אבל לאמצע השער ולשוער הלטבי לא היה בעיות להדוף.  בדקה ה-9 שלח ביברס נאתכו פגז לחיבורים והשוער הלטבי ואנינס עצר בקושי לקרן. 

עם האוכל בא התיאבון - נבחרת ישראל המשיכה ללחוץ ובדקה ה-15 מבצע יפיפה של ליאור רפאלוב באגף שמאל שלח רוחב מדוייק ההגנה האורחת לא הרחיקה טוב ואליניב ברדה דחק רגל והעלה את הכחולים לבנים ליתרון מוצדק - 0:1 לישראל. 

10 דקות למחצית, רפאלוב סיגל לעצמו מצב מצויין בתוך הרחבה ומחמש מטר שלח פגז מעל המשקוף והחוצה. 

מחצית שנייה: כיאל הציל את המולדת !

יכולת חלשה מאוד של הנבחרת במחצית השנייה לא ייצרה מצבים קורצים מול השער הלטבי. 

בדקה ה-62 טעות קשה בנבחרת ישראל, כאשר בכדור עונשין לתוך הרחבה בלאגן היסטרי בהגנה של ישראל ומי שהצליח לנצל זאת גורקאס שמקרוב הפגיז לשער והכניע את אוואט - 1:1 מביך בבלומפילד. 

לאחר השער ישראל הפעילה לחץ, כאשר בן שהר שנכנס לאחר מכן הגיע למצב מצויין והחמיץ וגם רמי גרשון מספר דקות לאחר מכן. 

10 דקות לסיום, הג'וקר של לואיס פרננדז, כאשר מאור בוזגלו בניגוד לקבוצה, בנבחרת הוא בישל כדור ענק לבירם כיאל והקשר של סלטיק נגח את היתרון של ישראל - 1:2 לכחולים לבנים.

נבחרת ישראל: דודו אוואט, יואב זיו (בן שהר, 66), רמי גרשון, איציק כהן, טל בן חיים, טאלב טואטחה, ביברס נאתכו, בירם כיאל, ליאור רפאלוב (גילי ורמוט, 83), עומר דמארי, אליניב ברדה (מאור בוזגלו 69)..


נבחרת לטביה:  אנדריס ואנינס, ריטוס קיאוקליס, דניס איבנובס, קספר גורקס, דניס קצ'אנובס, איבן לוקיאנוב, ארטיס לזדינס, מקסים רפלסקיס, אנדריי רובינס, מריס ורפקובסקיס, ארטיום רודנבס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק