קלאסיקו על חצי הגמר

המלצת WINNER לקופה אמריקה: ארגנטינה ואורוגוואי נפגשות הלילה בסנטה פה למשחק על כל הקופה. אז מי ממעצמות הכדורגל תמצא את עצמה בחוץ כבר עכשיו? מה שבטוח, יהיה חם

שבת 16 יולי 2011
מערכת TELESPORT

טורניר הקופה אמריקה מעביר הילוך. לאחר שלב בתים לא מזהיר במיוחד, על אף ההתחממות במחזור המשחקים השלישי, אנחנו מצפים מתמיד לשלב רבע הגמר שיתחיל הערב עם קולומביה ופרו, אבל המשחק שמושך אליו את כל תשומת הלב ללא ספק בכלל יהיה משחק רבע הגמר השני, הלילה ב-01:15.

האצטדיון בסנטה פה יארח קלאסיקו ענקי בין נבחרות ארגנטינה ואורוגוואי, וכשהמנצחת תזכה בכרטיס לחצי גמר הטורניר בוודאי שאנחנו כבר לא יכולים לחכות ל-90 דקות, אולי 120, כ"כ סוערות.

ארגנטינה אמנם פתחה את הטורניר בצורה מחרידה עם 2 תוצאות תיקו שדיי מביישות את המעמד, אבל מארחת הקופה אמריקה השתחררה מול קוסטה ריקה, בעיקר הודות לליונל מסי שזכה לשחק בעמדה התקפית. אמנם היריבה הייתה חלשה יותר, אבל ארגנטינה בהחלט נראתה משוחררת, יזמה והכי חשוב מצאה את הרשת 3 פעמים.

מהצד השני, הטורניר של אורוגוואי לא שונה בהרבה. לצד פרקים של כדורגל נהדר, הגיעו דקות משמימות לחלוטין. הסלסטה סיימו ב-2 תוצאות תיקו מול פרו וצ'ילה, והעפילו בזכות ניצחון 0:1 על נבחרת המחליפים של מקסיקו.

לקראת משחק רבע הגמר, הודיע מאמן ארגנטינה סרחיו באטיסטה כי אין בכוונתו לשנות את ההרכב שהביס את קוסטה ריקה. המשמעות האמיתית היא ספסולם של לאבצי וקרלוס טבז משחק נוסף, אבל מעל הכל נותר לנו רק לייחל להצגה נוספת מליונל מסי.

אמנם קוסטה ריקה היא לא מעצמת כדורגל בלשון המעטה, אך מסי בהחלט קיבל את החופש שהוא היה כ"כ זקוק לו מולה. מול אורוגוואי צפויים לו חיים קשים פי כמה, אך המערך הנוכחי ישחרר את האגף, שם נמצא אנחל די מאריה, במידה ומרכז המגרש ייסגר.

אורוגוואי, שסיימה במקום הרביעי במונדיאל האחרון בדרום אפריקה, מקווה להמשיך במסורת הקופה אמריקה שלה ולהגיע לפחות למעמד חצי הגמר. המאמן אוסקר טבארז ייאלץ להסתדר  ללא חלוץ נאפולי, אדינסון קבאני שנפצע מול צ'ילה והחמיץ גם את משחק הסיום של שלב הבתים מול מקסיקו. 

למרות היעדרותו של קבאני, לאורוגוואי נשארת התקפה מרשימה למדי בדמות לואיס סוארז ודייגו פורלאן. האחרון, מי שנבחר למצטיין המונדיאל האחרון, עדיין לא מצא את הרשת אבל הוא מפגין רוגע: "השערים שלי יגיעו. אני לא הולך לאבד את הראש".

אם נסתכל טיפה על ההיסטוריה, אז מדובר בשתי הנבחרות שזכו הכי הרבה פעמים בקופה אמריקה. 14 פעמים עשתה זאת כל אחת, ואם אחת מהן תלך עד הסוף בטורניר הקופה הנוכחי אז היא תהיה לבלעדית להחזיק בתואר "הזוכה הכי הרבה פעמים בקופה אמריקה".

ב-5 המפגשים האחרונים בין השתיים, לאורך 7 השנים האחרונות, ארגנטינה שולטת ללא עוררין. בקופה אמריקה 2004 זה הסתיים בניצחון 2:4 לזכות האלביסלסטה. תוצאה זהה לזכות ארגנטינה הייתה על אדמת בואנוס איירס במוקדמות המונדיאל באותה השנה. בשנת 2005 נערך המשחק באורוגוואי במסגרת מוקדמות המונדיאל, וזה הסתיים ב-0:1 לזכות המארחים. מאז הספיקה ארגנטינה לנצח עוד פעמיים, במוקדמות מונדיאל 2010, 1:2 בארגנטינה ו-0:1 באורוגוואי.

33,548 הצופים הערב בסנטה פה צפויים לקבל משחק חם, דרבי אמיתי של דרום אמריקה. בסיום מותחן, אנחנו ממליצים על ארגנטינה מעפילה לשלב הבא. בכל זאת, יתרון הביתיות ואולי גם ליונל מסי אחד בהחלט יכולים לעשות עבור האלביסלסטה את העבודה.

משחק 72: ארגנטינה-אורוגוואי. ההימור: 1 ביחס 1.4

צילום: אתר הקופה אמריקה 2011

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק