הוא רק ייכנס ליותר אטרף

עמרי כספי לא שותף בשלושת המשחקים האחרונים של סקרמנטו ודווקא בלעדיו הקבוצה נראית פשוט מצוין. חבריו בארץ בטוחים שזו ירידה לצורך עליה. גיא גודס: "כספי יחזור בקרוב מאוד לחמישיה"

יום שני 28 מרץ 2011
שלמה חסיד
לפני שבוע הפסידה סקרמנטו קינגס לשיקגו בולס 132:92. זו הייתה תבוסה קשה עבור הקבוצה של פול ווסטפאל. בשיקגו חגגו אז את העפלה למקום הראשון במזרח. בסקרמנטו יודעים כבר מזמן שהעונה גמורה. ועמרי כספי? משום מה יש לו למה להתגעגע מהמשחק הזה.

באותו משחק עומרי כספי עלה מהספסל וזכה ל-6 דקות בסקרמנטו, הוא קלע 2 נקודות בלבד וכמו יתר חבריו לא עשה שום דבר משמעותי. ולמה הוא זוכר לטובה את המשחק הזה? כיוון שמאז עמרי כספי לא ראה ולו דקת משחק אחת.

 פתאום, אחרי שנתיים לא רעות ב-NBA, האיש שלנו באמריקה נאלץ לטעם את הספסל. נראה שפול ווסטפאל, כאילו שכח את עמרי כספי בחוץ בשלושת המשחקים האחרונים, ה"בעיה" הגדולה של כספי -  סקרמנטו שיחקה מצוין בשלושת המשחקים האחרונים. היא ניצחה בכולם, במילווקי, באינדיאנה ובפילדפיה. כספי רק עודד מהספסל וונשאלת השאלה מתי הוא יחזור להזיע במגרש. 

האם ווסטפאל שבע מכספי? האם הוא יחזור לשחק בקרוב? האם איבד ממעמדו? צלצלנו לכמה מומחים בעניין, ואלה התשובות שלהם.

אריק הניג, מומחה ה-NBA הגדול בארץ אמר: "אם היו אומרים לי לפני שנתיים, שבעוד שנתיים כספי  יירד לספסל לשלושה משחקים, הייתי מאוד מופתע בכלל שמישהו יעשה מה עניין. אבל עמרי הפתיע את כולם ושיחק כל הזמן. אז עכשיו הוא בספסל וזה נורמאלי לחלוטין".

ואין מה להיבהל?

"לא. זה טבעי. ככה זה באמריקה. כספי הוא סיפור הצלחה יוצא מהכלל גם אם שלושה משחקים הוא לא ראה פרקט. עוד יהיו לו המון רגעי תהילה בליגה הזו".

גיא גודס, עוזר מאמן מכבי תל אביב, חושב כספי פשוט עובר מעין סדרת חינוך. גודס" "עמרי רק יגדל מזה. לפעמים שחקנים יושבים על הספסל, מכל מיני סיבות, ועמרי רק יכנס מזה יותר לאטרף חיובי. היה ברור שהספסל זה חלק מהמשחק בליגה הזו. יש שם 82 משחקים, מגוון אפשרויות, והמון סיטואציות בדרך. אז עכשיו הוא בספסל ואני משוכנע שבקרוב מאוד הוא ישחק חמישיה. הכל בסדר וממשיכים כרגיל".

יניב גרין, חברו של כספי ממכבי והנבחרת, משוכנע שאין סיבה לדאגה: "כספי זה פצצת מוטיבציה. אם הוא לא משחק  זה מטריף אותו. דבר כזה יגרום לו לאכול את הפרקט כשהוא ישחק". 

עושים לו בכוונה?

"אני מניח שזה חלק ממכלול השיקולים של המאמן לא לתת לו לשחק עכשיו. ברור לי שכספי ייצא מזה. אם הוא הגיע למצבו היום - כלום לא יעצור אותו".

אחת הטענות שיש נגד שיטת המשחקים בליגת הכדורסל הטובה בעולם היא מכך שאין בעצם יורדות מהליגה. וכך, לסקרמנטו כבר מספר שבועות אין למה להילחם. נבן ספאחיה, שאימן את כספי במכבי, ומקורב לעניינים בליגה האמריקאית מניח שזו הדרך של ווסטפאל לא להתבזות. ספאחיה: אמר: "פול ווסטפאל (משמאל) אוהב הפתעות. זו הדרך שלו להכניס את השחקנים לדרייב. הוא חייב שהשחקנים שלו יהיו בפוקוס. הוא  רואה את הליגה מתקרבת לסיומה ולא מוכן לתת לאדישות להשתלט על השחקנים. אז הוא הופך את היוצרות ועכשיו כספי בחוץ" 

הוא יחזור לשחק בקרוב?

"אני בטוח שבקרוב מאוד כספי ישחק 30 דקות ושחקן אחר יישב בחוץ. אני חושב שזו שיטת אימון לגיטימית. ווסטפאל מצליח עם זה הרבה שנים, וצריך לתת לו קרדיט".

צילום: GETTYIMAGES  

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק