הצביעו מ.י.ק.י

אוהדי מכבי שנדרשים להצביע עבור השחקן הגדול ביותר של מכבי בכל הזמנים בכלל לא צריכים להתלבט. התואר יושב בול על מספר 9, מיקי ברקוביץ'

יום שלישי 29 מרץ 2011
שלמה חסיד

 ביום שלישי כשפתחתי עיתון וקראתי שמיקי ברקוביץ' ודורון ג'מצ'י מתמודדים ביניהם בגמר התחרות על תואר השחקן הגדול ביותר של מכבי בכל הזמנים, לא ידעתי אם לצחוק או לבכות. למיקי ברקוביץ' בהחלט מגיע התואר הזה, אבל ג'מצ'י? בעייני זו בדיחה.

ג'מצ'י היה שחקן די פושר במכבי. אני לא זוכר אפילו הישג משמעותי אחד של הקבוצה בתקופתו. הוא לא היה ווינר כמו מיקי, שהיה פורץ דרך בעניין הזה. מיקי לעומתו הוא מודל לחיקוי, שאני אישית הערצתי כילד, וכמוני עוד מאות אלפי ילדים, אם לא מיליונים.

מיקי היה גדול לא רק על המגרש. הוא היה דמות של ספורטאי ישראלי כחול-לבן שלימד את הגויים פרק בספורט. הוא היה ווינר שלקח על עצמו אחריות, ותמיד כשהמשחק היה צמוד הוא היה לוקח על עצמו את הזריקה האחרונה, מביא את הנקודות ומרים את הקהל. בתקופתו מכבי תל אביב זכתה בשני גביעי אירופה ולא איבדה את האליפות, אפילו פעם אחת.

אם מגיע למישהו להיות השחקן הגדול ביותר של מכבי בכל הזמנים הרי זה מיקי ברקוביץ'. ג'מצ'י? כבודו במקומו  מונח. הוא אחד הקלעים הגדולים ביותר בכל הזמנים של הצהובים, אבל אני לא חושב שיש לו מקום בחמישיה הראשונה של מכבי, ובכלל לא ברור לי איך הוא בגמר ולא אנתווני פרקר, ארל וויליאמס, עודד קטש או תני כהן מינץ.

המאזן של ג'מ'צ'י במכבי עומד אומנם על מספר לא מבוטל של אליפויות, אבל גם על איבוד סיטונאי של גביעי מדינה, אפס גביעי אירופה וכמובן אובדן האליפות בשנת 1993. אז יש בכלל מה להשוות?

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק