אוהדי יונייטד נמחצו בלאנס

רבע שעה לסיום משחק החוץ מול ליל, נמחצו אוהדים של השדים האדומים אל גדר המתכת המפרידה בין היציע למגרש. פרגוסון: בושה ששחקני ליל איימו לרדת מהמגרש. קאפלו דחה את האפשרות שיתפטר

יום רביעי 21 פברואר 2007
ארז אלטויל
אוהדי מנצ'סטר יונייטד עברו הערב חווייה לא נעימה בליל, כאשר אחדים מהם נמחצו על גדר המתכת המפרידה בין האוהדים לכר הדשא. אוהדי האורחת הגיבו בעצבנות, מה שאילץ את המשטרה המקומית לפזר גז מדמיע ביציע. 

המהומה נמשכה עד אשר הוצאו שני צופים, אחת מהן אישה מבוגרת, אל מעבר למחסומים על מנת לחלצם. 

רשת טלוויזיה צרפתית טענה כי האוהדים של יונייטד הורשו להיכנס ליציע של ליל, מה שגרם לכל המהומה. המועדון האנגלי היה מופתע מהעברת המשחק לאצטדיון שמכיל רק 42,000 מקומות ועומדת לפנות לאופ"א בנושא.

כזכור, מהומות ביציע זה לא דבר חדש לאוהדים אנגלים. בגמר גביע אירופה ב-1985 בין ליברפול ליובנטוס נהרגו 39 אוהדים במהלך מהומות ביציע, דבר שגרם להרחקת הקבוצות האנגליות מהמפעלים האירופיים לחמש שנים. ב-1989 נמחצו 96 אוהדים למוות במהלך משחק צי גמר הגביע בין ליברפול ונוטינגהאם פורסט, לאחר שהמשטרה פתחה את השערים לכניסת אוהדים לא מבוקרת ומאות אנשים נדרסו בדרך.

פרגוסון: "זו בושה"

הוויכוח סביב השער מעורר המחלוקת של ראיין גיגס, אשר כבש בבעיטה חופשית בעוד שוער ליל מסדר את החומה, היה הדבר היחיד אליו התייחסו במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק.

מנג'ר מנצ'סטר יונייטד, אלכס פרגוסון, היה בהלם מהאיום של שחקני ליל לרדת מהמגרש: "זו בושה. בכל שנותיי בכדורגל מעולם לא ראיתי דבר כזה. אופ"א חייבת לעשות משהו בקשר לזה, כי זה פשוט איום מפורש על השופט.הצוות של ליל עודד את השחקנים לרדת מהמגרש והפכו את האווירה לעויינת בתוך המגרש."

גאי פואל, מאמן ליל הגיב לדבריו של פרגוסון: "אני לא מבין למה פרגוסון אומר את זה, הוא לא היה צריך לומר דבר. השחקנים רק רצו לצאת בהצהרה לשופט ולא התכוונו לרדת מכר הדשא, זו היתה בסך הכל מחאה. בצרפת הנוהג הוא למחות קודם פעם ראשונה על המגרש מיד לאחר האירוע, ופעם שנייה בסיום. בכל מקרה השער לא היה הגיוני, הסימון של השופט לא היה ברור לכולם, במיוחד לנו. בנוסף, לא יכולנו למצוא גורם אחד של אופ"א כדי להגיש תלונה רשמית."הערב הזה היה שייך ללא ספק לשני אנשים, ראול ופאביו קאפלו. ריאל מדריד ניצחה את באיירן  מצמד של ראול 2:3 והלחץ מעט ירד ממאמנה קאפלו, אשר השמועות סביב התפטרותו רחשו השבוע. 

פאביו קאפלו יכול להיות מרוצה מהיכולת של קבוצתו הערב, אבל מעט פחות מן התוצאה. היצפלד לעומתו מאושר מהצלחת החילופים שלו במחצית השנייה.

פאביו קאפלו דחה את הידיעות ואמר שמעולם לא דיבר עם ההנהלה על התפטרות. לגבי המשחק הוא הוסיף: "שלושת החילופים של באיירן במחצית השנייה מספררים את הסיפור של המשחק. הם התחזקו מהם מאד והתחילו לשחק במסירות אורכות ומדוייקות. אנחנו פחדנו משום מה, אבל זה חשוב להשיג ניצחון במפעל כזה גדול. שתי הקבוצות שיחקו טוב יותר מבתקופה האחרונה."

אוטמר היצפלד, מאמן באיירן אמר בסיום: "הטעויות שלנו הכריעו את המשחק. אחרי הגול המשווה השליטה היתה אצלנו, אבל טעות בהגנה הובילה לגול השני וטעות נוספת לשלישי. אחרי השינויים שערכת במחצית השנייה המשחק הפך דינאמי יותר וזה מעודד לעתיד."

פ.ס.וו איינדהובן הוכיחה שוב כי אי אפשר לזלזל בה, כשגברה בבית על ארסנל 0:1.

המאמן ההולנדי, רונאלד קומאן, סיכם את המשחק: "זו התוצאה הטובה ביותר שיכולנו להשיג לאור היכולת שלנו במחצית השנייה. הראינו שהכל אפשרי בכדורגל, אומנם היכולת שלנו לא טובה כמו של ארסנל אבל עם טקטיקה נכונה אפשר לנצח. במחצית השנייה היינו הרבה יותר אנרגטיים וזה נתן לנו את האמונה שאפשר לנצח. עכשיו יש לנו יתרון לגומלין, אבל זה יהיה מאד קשה לעבור ונצטרך להיזהר מההתקפה המהירה של ארסנל".

צילומים: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק