לירן שטראובר גמר במכבי

שוער מכבי תל אביב הוא אחד הגורמים העיקריים לעונה הקטסטרופלית בקריית שלום. האוהד אורי משיח משוכנע" שטראובר לא גמר את הקריירה, אבל במכבי הוא גמר". דני לאופר: "לא אתפלא אם מכבי תאריך לו את החוזה"

יום שני 04 אפריל 2011
שלמה חסיד

אחת השאלות הבוערות במכבי תל אביב היא מה עושים עם לירן שטראובר. השוער הצהוב חתום השנה על כמה פאלטות מביכות, אבל השאלה היא אם הוא גמר את הקריירה או לא? יצאנו לבדוק ושאלנו מספר אנשים שמכירים את השוער מצויין.

גם בשבת, יציאה גרועה שלו גרמה לשער השני של בני יהודה. למעשה, כמעט בכל אחד מהמשחקים האחרונים היה חתום שטראובר על ספיגת שער. האם מכבי תל אביב יכולה להרשות לעצמה עוד עונה עם שוער כזה? נסינו לשאול כמה מומחים בעניין.

דני לאופר, יו"ר מכבי לשעבר, היה שזה שהביא לישראל בתחילת שנות ה-90 את אלכסנדר אובארוב. אובארוב היה השוער הראשון של הצהובים במשך כמעט עשור. לאופר:  "אין ספק שלירן גמר במכבי. הוא ספג השנה שערים שטותיים לחלוטין, ככה שגם בכסף הוא יצטרך לרדת בשביל למצוא לעצמו קבוצה. בהחלט אכזבה גדולה השוער הזה".

 אז הוא גמר את הקריירה?

"איזה גמר? בשביל הכדורגל המצחיק שלנו הוא עדיין לא רע. ובכלל, כמו שמכבי מתנהלת, לא אתפלא אם יאריכו לו את החוזה. הכל הפוך בקבוצה הזאת".

אורי משיח
, האוהד הצהוב שחי את מכבי, מפרגן , אבל מודה ש"לירן לא גמר את הקרירה בישראל, אבל הוא גמר במכבי. לפי דעתי הוא צריך אתגר חדש במקום אחר כי במכבי תל אביב הוא פשוט מיצה את עצמו ושני הצדדים ירוויחו במקרה של פרידה".

גורם בכיר בצוות הניהול של מכבי בעבר הלא רחוק אמר: "שטראובר זה לא גורם שמביא יציבות למערכת, אלא שהוא מגלה יציבות כשכולם מסביבו יציבים. השנה, בגלל העונה המטורפת שעוברת על מכבי תל אביב,  הוא מוצא את עצמו ניזוק. הביטחון שלו אבד ורואים את זה. צריך לחזק אותו אם רוצים אותו ביכולת הטובה שלו".

אריה אלטר שוער העבר חתם: "שטראובר לוקה בשיקול הדעת שלו. הוא מקבל שערים  ברגעים של חוסר ריכוז. הבעיה הגדולה של הקבוצה היא סף שבירה נמוך. אחרי שסופגים את הראשון אוטומטית בא השני. השוער ניזוק מזה".

מה היית מציע לו?

"לשבת עם החברים שלו להגנה ולקבל ביחד החלטה שבמשחק הבא, ויהי מה, לא סופגים שער. הבעיה היא שבמשחק הבא הוא משחק נגד ההתקפה הכי טובה בליגה, של מכבי פתח תקווה. יהיו מולו עמר דמארי, טל בן חיים עומר גולן. בהחלט משחק קשה לשוער".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק