בניטז: זהו לילה פנטסטי

ליגת האלופות: המאמן הספרדי של ליברפול היה מרוצה מהיכולת של חניכיו בקאמפ נואו, אני שמח עבור ריסה ובלאמי הוסיף בניטז. רייקארד מצידו לא התלהב מהיכולת של שחקניו: עלינו לעבוד קשה וביחד בכדי לנצח בגומלין

יום חמישי 22 פברואר 2007
רועי רובינשטיין
ללא ספק הערב הזה באירופה היה ברובו צבוע באדום, מעט מאד אוהדים של ליברפול באמת האמינו כי קבוצתם תחזור מקאמפ נואו עם ניצחון, אבל חניכיו של רפא בניטז הספרדי ובראשם המתקוטטים ג'ון ארנה ריסה וקרייג בלאמי עשו את העבודה וניצחו 1:2.

בניטז נשמע מאד שבע רצון בסיום, "זהו לילה פנטסטי" אמר הספרדי שגדל ברוב חייו במדריד ויודע כמה קשה לנצח באצטדיון של אלופת אירופה. "תמיד משמח לנצח קבוצה גדולה ולנצח את בארסה ועוד בביתה זהו הישג. כמובן שאני שמח מאד עבור קרייג בלאמי וריסה" הוסיף המאמן בקריצה לעבר התקרית בין השניים במחנה האימונים של הקבוצה בשבוע שעבר.

"כמובן שהמשחק לא החל כפי שקיווינו עם שהשער שספגנו אך בהמשך שלטנו במרכז המגרש ואני מקווה כי זה יספיק גם לגומלין".

המאמן מנגד פראנק רייקארד נראה מודאג בסיום, "ברור שהתוצאה לא מטיבה עימנו וכי אני חושש לגבי הגומלין" אמר ההולנדי. "התחלנו את המשחק טוב עם שער מהיר אך הקצב של המשחק השתנה משם והלאה וליברפול החלה לתקוף עד שכבשה.יכלנו לשוב למשחק אך לא הצלחנו לתרגם את ההזדמנויות שלנו לשערים. אני לא מאשים אך אחד משחקניי באופן אישי בהפסד, מכיוון שכולנו אשמים. כעת עלינו לעבוד קשה וביחד בכדי לנצח בגומלין".

כמה מאות קילומטרים מבירת קטלוניה, בפורטוגל נפרדו הערב פורטו המקומית ואלופת אנגליה צ'לסי בתיקו 1:1. מאמן צ'לסי זוז'ה מוריניו היה מרוצה מהתוצאה בסיום. "התוצאה טובה מבחינתנו משום שאיבדנו את ג'ון טרי במהלך המשחק ועם הירידה שלו מהמגרש נאלצתי לעשות כמה שינויים כמו הזזת מייקל אסיין לעמדת הבלם והכנסת רובן למשחק שהוכיחה את עצמה כנכונה משום שהוא הציק להגנת פורטו. השחקנים הרגישו במהלך המשחק שהקבוצה איננה משחקת כפי שהיא רגילה ולכן תדרכתי אותם לשמור על התוצאה במחשבה שנבוא כפייבוריטים בלונדון".

המאמן המקומי ג'וסליו פררה אמר בסיום: " זה היה משחק מעניין ומאד קצבי, היינו יותר טובים במחצית האשונה וכבשנו אך הכניסה של איירן רובן למשחק הייתה מכרעת הערב, הוא הראה יכולות אדירות והביא לשער השוויון שלהם. במשחק הגומלין נמשיך לשחק כפי ששיחקנו הערב כשהמטרה היא לעלות לשלב הבא, אבל זה לא יהיה קל". 

השער המאוחר של סילבה מולנסיה, ארבע דקות לסיום מעט שיבש את התוכניות של אינטר הערב שרצתה לחגוג ניצחון 17 ברציפות. מאמנה רוברטו מנצ'יני חשב שהתוצאה הסופית מעט משקרת. "אני חושב שלו היינו מנצחים 1:2 זה היה פייר" אמר האיטלקי, היינו צריכים למנוע מהם לכבוש שער שני, אבל כך או כך אנחנו יודעים שיש לנו את היכולות לעלות לשלב הבא למרות שקשה לשחק במסטאיה". 

סאנצ'ז פלורס הספרדי נראה שמח מאד בסיום עם התוצאה של קבוצתו הערב. "אני שמח כמובן, המשחק התנהל לפי רצונו ברובו לאינטר היו יותר הזדמנויות להבקיע אבל החלוצים שלנו שיחקו נפלא הערב".

גם שחקני ליון היו מרוצים מאד המתצוגה שלהם הערב באיטליה לאחר שסיימו בתיקו 0:0 עם רומא באולימפיקו. "הם ניסו בעיקר להוציא אותנו מפוקוס עם מספר תיקולים, אך אנחנו הגבנו בצורה טובה והראנו שוב כי ליון היא קבוצה שיכולה לעמוד חזקה ואיתנה מול כל יריב" אמר המגן של אלופת צרפת סבאסטיאן סקילצ'י. "אסור לנו כעת להרים את האף לאחר התיקו הזה אבל בהחלט הגדלנו את סיכויינו בגומלין" אמר המגן. 

צילומים: רויטרס
  

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק