זאבי וזוהר סיימו במקום השביעי

ג'ודו: אריק זאבי הפסיד ברבע הגמר, ירד לבית הניחומים וסיים את אליפות אירופה במקום השביעי. אסף זוהר עבר את אותו המסלול בדיוק. פישמן וששון הודחו כ"א כבר בקרב הראשון

שבת 23 אפריל 2011
מערכת TELESPORT
אליפות אירופה בג'ודו הנערכת באיסטנבול, טורקיה, הגיעה ליומה השלישי הבוקר (שבת) לאחר שאמש ייצגו את ישראל ירדן ג'רבי ואליס שלזינגר, כששתיהן היו קרובות במיוחד אך סיימו במקום ה-5.

הבוקר נכנסו למעגל התחרויות ארבעה ג'ודוקאים נוספים תוצרת ישראל, כשבמוקד עמד כמובן המדליסט האולימפי בעברו, אריק זאבי שמתחרה במשקל עד 100 ק"ג.

את הקרב הפותח שלו בתחרות החל זאבי ברגל ימין, כאשר לא התקשה כלל מול אקראלין הארמני וניצח אותו בעזרת שני ווזארי מהירים. בשלב שמינית הגמר חיכה לזאבי דימיטרי פיטרס הגרמני, שבשנה שעברה זכה במדליית הכסף בגראנד פרי בדיסלדורף. לאחר שזאבי גבר גם על פניו, בשלב רבע הגמר פגש אריק זאבי את מקיץ' הבוסני, שהצליח לגבור על הג'ודוקא הבכיר של ישראל וזרק אותו אל בית הניחומים. 

כבר בקרב הפתיחה בבית הניחומים פגש אריק זאבי את הגיאורגי אירקלי ציריקדזה, מי שזכה במדליית הזהב באולימפיאדת בייג'ינג בקטגוריית עד 90 ק"ג. זהו גם היה הקרב האחרון של זאבי בתחרות, שהעניק לו את המקום השביעי בלבד.

אסף זוהר (מעל 100 ק"ג) השיג קאמבק מרשים במיוחד בקרב הפתיחה מול נבויסה מנדיץ' הסרבי וניצח באיפון בדרך לשלב שמינית הגמר. בקרב הבא הוא רשם ניצחון מרשים במיוחד מול גרים וויסטרס ההולנדי. בשלב רבע הגמר המתין לזוהר היריב הטוב ביותר בעולם כיום למשקלו, הצרפתי טדי רינר, שגבר על זוהר ושלח אותו לבית הניחומים. בבית הניחומים הפסיד זוהר ליריב הפולני, יאנוש יונארוביץ' וסיים במקום השביעי, בדיוק כמו אריק זאבי.

ויקטור פישמן (עד 90 ק"ג) הודח אחרי שהפסיד כבר בקרב הראשון, כמו גם אורי ששון (עד 100 ק"ג).

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק