למרות האבל: אטיאס ימריא לאליפות העולם

לוחם הטאקוונדו בן ה-16, שאביו נפטר אתמול, ייצא לאליפות העולם לבוגרים ביום חמישי עם מלווה מיוחד. הנבחרת תמריא בלעדיו הלילה. אטיאס: "אבא היה רוצה שאשתתף בתחרות הזו ואני עושה זאת בשבילו"

יום רביעי 27 אפריל 2011
שלמה חסיד

למרות הטרגדיה האישית שעברה עליו,אחרי שאביו שמואל נפטר מהתקף לב והובא מוקדם יותר למנוחות, לוחם הטאקוונדו רון אטיאס ייצא לאליפות העולם בקוריאה.

אטיאס, בן 16 בלבד, אלוף אירופה לקדטים במשקל עד 54 ק"ג ואחד מהספורטאים הצעירים באליפות העולם, היה אמור להמריא הלילה לקוריאה יחד עם חלקה השני של נבחרת ישראל לאחר שחציה הראשון של המשלחת המריא למזרח כבר ביום ראשון, אלא שאתמול בבוקר שמואל אטיאס בן ה-45 נפטר מהתקף לב והיום הובא למנוחות בבאר יעקב.

אטיאס האב, היה מעורב מאד בקריירה של בנו הנחשב לכישרון גדול גם בקנה מידה עולמי.
ראש מועצת באר יעקב ניסים גוזלן היה הראשון שיזם את יציאתו של אטיאס לחו"ל והבטיח כי יממן את יציאתו של המאמן הוותיק דוד שרעבי כמלווה אישי לאטיאס הצעיר.

ההתלבטות במשפחת אטיאס הייתה גדולה ולבסוף הוחלט כי רון ייצא לאליפות ביום חמישי בלילה.
 
רון אטיאס: "אבא ליווה אותי מגיל ארבע והוא היה רוצה שאשתתף באליפות הזו אני נוסע רק בשבילו,כרגע התחושות שלי קשות מאד אבל אנסה לעזור למשפחה ולהגיע להישגים בשביל אבא"

עדי דוידוב, המנהל המקצועי של ההתאחדות:"זו פעם ראשונה שרון יתחרה באליפות עולם לבוגרים. הוא ילד מיוחד ומדורג ראשון בארץ לבוגרים הוא הוכיח את יכולתו גם באירופה והתחרות הזו היא גם מבחן לקראת האולימפיאדה. אנחנו בכל מקרה תומכים בו מאד ונחבק אותו ככל שניתן במהלך התקופה בה ישהה איתנו"

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק