פלייאוף: מכבי גברה על ברק נתניה

פלייאוף: במשחק הראשון בסידרה גברה מכבי תל אביב 72:94 על ברק נתניה ועלתה ליתרון 0:1. ביום שבת ייערך המשחק השני. הנדריקס הצטיין עם 14 נק' ו-11 ריב': "המחצית השנייה הייתה טובה יותר"

יום שלישי 26 אפריל 2011
שלמה חסיד
מכבי אלקטרה ת"א פתחה את פלייאוף ליגת לוטו ברגל ימין, עם ניצחון 72:94 על ברק נתניה, עם לא פחות משישה שחקנים בדאבל פיגרס. אידסון הוליך את קלעי מכבי עם 20 נק', כשפארגו והנדריקס בלטו עם דאבל דאבל מרשימים. המשחק השני יתקיים במוצ"ש באולם ישורון בנתניה.

ריצ'ארד הנדריקס, השחקן המצטיין אמר בסיום: "שיחקנו חזק במחצית השנייה וזה עזר והמפתח לניצחון. מתרכזים כמובן בנתניה וגם בפיינל פור שמתקרב". 

אריק אלפסי, מאמן ברק נתניה: "חבל שאיבדנו את הריכוז בסיום. הרמנו ידיים. בשבת נבוא למשחק יותר טוב וניתן פייט למכבי באולם הביתי".

מהלך המשחק:

מכבי פתחה את המשחק עם פארגו, אידסון, פניני, אליהו וסופו. מנגד עלתה נתניה עם ברנר, בנקס, ווישהאם, ווטסון וטראוויס. בנקס עם 7 נקודות רצופות, העלה את האורחים ל-2:8 כעבור שתי דקות בתוך הרבע הראשון. סופו עם סל ועבירה ואידסון בשלשה, הורידו את ההפרש ל-7:10 במחצית הרבע. נתניה לא נבהלה, ועם ריצה נוספת ברחה ל-9:20 תוך שתי דקות. הצהובים לא הצליחו להוריד את ההפרש לסיימו את הרבע הראשון בפיגור דו ספרתי 15:26.

אליהו סופו מתחת לסלים מזערו מעט את ההפרש ל-21:28 כעבור שתי דקות מפתיחת הרבע. הפורוורד הישראלי המשיך להיות הפקטור המרכזי של מכבי בהתקפה, אך נתניה תמיד ידעה להגיב בצד השני, ועלתה ל-25:36 במחצית הרבע. הצהובים לא התייאשו, כשבלו בשלשה ואידסון בלייאפ פשוט הורידו את הפער ל-30:36 כעבור דקה. מכבי הציגה הגנה גדולה, והורידה את הפער ל-36:38, 3 דקות לסוף המחצית. הקאמבק הצהוב נמשך כשבלו עם שלשה נוספת השווה ל-40:40, דקה לסיומה של המחצית. בורשטיין עם קליעת עונשין מוצלחת בסיום הרבע קבע 46:45 לנתניה במחצית.

פניני עם חטיפה ושלשה העלה את מכבי ל-48:50 כעבור דקה מפתיחת המחצית השנייה. היכולת ההגנתית הנהדרת המשיכה, ופארגו במהלך נהדר העלה את מכבי ל-50:55. נתניה לא הרימה ידיים, והורידה לנקודה ב לבד, אך בלו עם שלשה יפה הגדיל את היתרון הצהוב במחצית הרבע ל-54:58. מכבי עם סדרת מהלכים יפים בהנהגתו של בורשטיין, שמרה על ההפרש עם 61:67, דקה וחצי לסיום הרבע השלישי. בנקס עם שלשה על הבאזר קבע 64:70 למכבי לקראת הרבע המכריע.

דאנק גדול של אידסון בפתיחת הרבע האחרון, הלהיט מעט את היצרים בין שתי הקבוצות, והנדריקס בסיום יפה מאסיסט של פארגו העלה את מכבי ל-68:74 כעבור דקה. הסנטר המשיך ביכולת הטובה ולצד אידסון הריצו את מכבי ל-70:80, 6 דקות לסיום. מנקודה זו היריבה מהשרון לא הצליחה לעצור את הצהובים, שעלו ל-70:85 כעבור דקה משלשה של אידסון בערב מצוין. הסנטר והגארד הוליכו את מכבי ל-20 הפרש, וזכו להרבה תשואות מהקהל כשירדו לספסל.

קלעו במכבי ת"א: אידסון 20 נק', הנדריקס ובלו 14 נק', פניני, בורשטיין ופארגו 10 נק'. הצטיינו בשורות נתניה: בנקס עם 28 נק'. טראוויס הוסיף 17 נק'. 9 נק' לווטסון.

תמונה: באדיבות האתר הרישמי - מכבי ת"א.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק