בונקריניו

בריאל מדריד יעסקו בתקופה הקרובה בקיפוח המתמיד של השופטים ובהרחקה הלא מוצדקת של פפה בקלאסיקו אתמול, אבל מי שצריך לספוג את רוב הביקורת הוא ז'וז'ה מוריניו, שהמערך עימו שיחק היה מבייש אפילו את אוסאסונה

יום חמישי 28 אפריל 2011
אסף בילגורי
 קודם כל שיהיה ברור - לפפה לא הגיע אדום על הכניסה בדני אלבס המתחזה. וכן, יכול להיות שלולא ההרחקה של פפה המשחק הזה, חצי גמר ליגת האלופות,  היה מסתיים בדיוק לפי התוכנית של ז'וז'ה מוריניו - 0:0 עלוב ומשעמם שמבייש את המעמד הזה שבו נפגשות שתי הקבוצות הטובות בעולם.

משום מה, ברצלונה עומדת בתקופה האחרונה במרכזה של ביקורת לא ברורה, כאילו היא צריכה להתנצל על העובדה שהיא כל כך טובה וכל כך דומיננטית. היא עושה את זה בזכות כדורגל מהסרטים ובזכות שחקנים על כמו ליאו מסי, צ'אבי, אינייסטה, בוסקטס ויתר החבורה הקטלונית הנפלאה.

מה שלי קצת לא ברור זה מדוע מוריניו לא סופג ביקורת על האנטי כדורגל שלו מול ברצלונה ועל הבונקר (כן, רק כך אפשר לקרוא לזה) שהוא עשה בשלושת  המפגשים האחרונים מולה, מאז אותו 0:5 מהולל של ברצלונה אי שם בפתיחת העונה. למעשה, ההרחקה של פפה אתמול עשתה למוריניו רק טוב. היא סיפקה לו תירוץ מצויין לעוד הפסד מול קבוצה עדיפה בהרבה מהקבוצה שלו והסיטה את תשומת הלב והביקורת מהכדורגל הפחדני שבו הוא העדיף לשחק אתמול, בדיוק כמו בשני הקלאסיקו הקודמים בליגה ובגמר הגביע.

גונזאלו היגואין, קאקה, קרים בנזמה ועמנואל אדביור. אלו הם רק חלק מהשמות שקישטו אתמול את הספסל של מוריניו במשחק שבו הוא היה חייב לנצח כדי להשאיר סיכוי סביר לקראת הגומלין. מוריניו המציא שיטה חדשה כדי לשחק מול ברצלונה. הוא שיחק במערך של 4:6:0. אפס חלוצים, שישה קשרים שמתוכם 3 הגנתיים נטו ועוד 4 שחקני הגנה. שיטה שבה אפילו קבוצות כמו אוסאסונה וגיחון לא העיזו להשתמש בה במשחקים שקיימו העונה מול המכונה הקטלונית.

אפילו מוריניו הבין שהוא הגזים עם הבונקר שלו, כשהחליט להכניס במחצית את אדביור במקומו של אוזיל. כעת, אוהדי הכדורגל וכל המקטרגים של ברצלונה צריכים להחליט מה הם מעדיפים - כדורגל הגנתי שמביא תארים ומבריח את הקהל או כדורגל לפי הספר וטוטאל פוטבול כמו שמציגים לראווה מסי, וויה, צ'אבי ויתר החברים בסגול כחול? 

מבחינתי התשובה ברורה. מוריניו, בניגוד למה שהוא חושב לא המציא את הכדורגל. הוא המציא את הבונקר. וכן, זה דווקא הצליח לו בכלל לא רע בעשור האחרון.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק