תוך חצי שנה: הימורים על סוסים בווינר

ועדת הכספים אישרה הימורים על מירוצי סוסים. בשלב הראשון יהיה מדובר על מירוצים בחו"ל. כמו כן הושג אישור להימורים על טניס, כדוריד, כדורעף, בייסבול ופוטבול

יום שלישי 03 מאי 2011
מערכת TELESPORT

 לאחר עיכוב של חודשים רבים, אישרה  ועדת הכספים למועצה להסדר ההימורים בספורט (טוטו-ווינר) לקיים הימורים על מירוצי סוסים בחו"ל באמצעות מפעיל זר. הוועדה תתבקש לאשר את החוזה עם המפעיל שייבחר. 

מועצת ההימורים ביקשה לפני יותר מחצי שנה מהכנסת להרחיב את תוכנית ההימורים, כדי שניתן יהיה להמר גם על מירוצי סוסים המתקיימים בחו"ל. הרחבה זו הובאה לאישורה של ועדת הכספים.

אישור התקנות הללו נדחה להיום אחר בגלל קוצר זמן ובעיות משפטיות שעדיין קיימות, אולם השרה לבנת דחפה את העניין בכל הכוח על מנת שניתן יהיה להגדיל משמעותית את רווחי הטוטו-ווינר.

יש לציין כי הימורים על מירוצי סוסים מקובלים מאוד בעולם ובעיקר בארצות צפון אירופה. בישראל נבנה מתחם לקיום תחרויות סוסים באזור עמק יזרעאל, אך לא נראה שבקרוב יערכו תחרויות הימורים בישראל וכבר עתה ברור כי ההימורים יהיו על תחרויות בחו"ל.

  היועץ המשפטי של המועצה להסדר ההימורים בספורט, עו"ד יאיר שילה, אמר כי ההימורים על מירוצי סוסים ייעשו באמצעות התקשרות עם מפעיל זר שמקיים מירוצי סוסים. לדבריו, ההתקשרות תהיה רק עם מפעילים זרים הפועלים באנגליה, צרפת ושבדיה. במדינות אלו אמר, מירוצי הסוסים נעשים "בצורה הגונה, עם פגיעה מזערית בסוסים".

 לראשונה מזה 10 שנים אישרה הוועדה שורה של מוצרים חדשים בתחום ההימורים, ביניהם הרחבת תוכניות ההימורים על משחקי כדורגל הקיימות כיום, בין השאר באמצעות הימורים על מספר גדול יותר של משחקים. 

המוצרים הנוספים שאישרה הוועדה מכילים, בין השאר, הרחבת אפשרויות ההימור על תוצאות משחקים בצורה מדויקת יותר (מספר שערים מדויק, אף מעבר לשלושה), מתן אפשרות להמר גם על בעיטות הכרעה ועוד. ב

נוסף אישרה היום הוועדה לטוטו ווינר להרחיב את סל המשחקים שלהם לענפי ספורט נוספים וביניהם: טניס, כדוריד, בייסבול ופוטבול. על פי הערכה, יגדלו הכנסות המועצה בעשרות אחוזים בעקבות השינויים.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק