ונוס לא הותירה לשחר סיכוי

ונוס וויליאמס ששבה לאחרונה לסבב המקצועני לא נתנה לשחר פאר שום סיכוי וניצחה 1:6 1:6 בגמר טורניר ממפיס. פאר: היה שבוע מצוין חוץ מהגמר

יום ראשון 25 פברואר 2007
מערכת TELESPORT

שחר פאר מאד רצתה לנצח טורניר רביעי בקריירה שלה הלילה בממפיס, אך שילוב קטלני של משחק מצוין של היריבה המקומית ונוס וויליאמס ומשחק לא טוב של פאר הביאו לניצחון מקומי, 1:6, 1:6.

זהו היה המפגש הראשון של פאר עם ונוס וויליאמס, שהשתתפה לראשונה בטורניר ממפיס, בו השיגה את התואר 34 בקריירה שלה  והראשון מאז איסטנבול ב-2005. " שחר היא שחקנית מצוינת" אמרה וויליאמס בסיום והוסיפה: "כולם זוכרים לה את המשחק המעולה שהיא נתנה מול אחותי ברבע הגמר באוסטרליה".

וויליאמס שזכתה בפרס כספי של כ-26 אלף דולרים [פאר קיבלה מחצית המסכום הזה] התרגשה מהמעמד וסיפרה לקהל "ניצחתי הערב כי הייתי מפוקסת לכל אורך הדרך ואני כרגע מאד שמחה".

פאר בחרה להסתכל על הדברים החיובים מהשבוע האחרון: "היה לי שבוע תחרויות טוב חוץ מהגמר עצמו, אך מצד שני זהו הגמר הראשון שבו הפסדתי כך שזה לא הרגע הכי משמח עבורי. ונוס היא שחקנית מאד מנוסה והיום היא הייתה מרוכזת מאד על המטרה שלה, מול שחקניות בדמותה אני לא יכולה להרשות לעצמי להתחיל לשחק כל כך לאט".


מערכה ראשונה

היתרון של ונוס וויליאמס הורגש כבר מחבטת הפתיחה של האמריקנית אשר הגישה ראשונה הלילה ועלתה ליתרון 0:1 לאחר שבמשחקון הראשון כבר הוליכה 15:40 לפני שפאר השוותה רק בכדי לראות את האמריקנית צוהלת בסיומו. 

פאר לא מצאה את הקצב שלה על המשטח בממפיס הלילה והפסידה את משחקון ההגשה הראשון שלה לאחר שהיכתה ווינר פשוט לרשת ונתנה לוויליאמס יתרון של 0:2. המומנטום נותר אצל האחות הגדולה לבית וויליאמס גם במשחקון הבא בו היא ניצחה בקלילות בכדי להוביל ביתרון שלוש משחקונים, לאחר מספר משחקונים זהה.

המצב נראה עגום כשבמשחקון הרביעי פאר פיגרה 40:15 אך מספר פעולות טובות של הישראלית הביאו לה את הניצחון במשחקון ועימו צעקת "come on" המפורסמת שלא עזרה הפעם יותר מידי. מי שציפה כי פאר תשוב כמו תמיד למשחק ניכונה לו הפתעה. וויליאמס לא התרגשה יותר מידי ובעזרת שני אסיים ניצחה את המשחקון הבא בכדי לעלות ל-1:4. במשחקון הבא שחר איבדה ריכוז החמיצה הזדמנות לצמצם ל-2:4 ובמקום זה ירדה לשבת על הכיסא כשעל הלוח יתנוסס יתרונה המהיר של ונוס, 1:5. כיאה לאלופה אמיתית ונוס ניצלה את משחקון ההגשה הבא שלה בכדי לסגור עניין וניצחה במערכה הראשונה, 1:6.

מערכה שנייה

אם המערכה הראשונה הייתה שזורה בשבבי תקווה של פאר השנייה לא הותירה סיכוי לישראלית , היא אמנם עלתה ליתרון ראשון במשחק [ויחיד] לאחר המשחקון הראשון בו היא הגישה ועליו שמרה אך מיד לאחר מכן הגיעו שישה משחקונים מעולים של וויליאמס שכבר הוליכה 1:3 לפני שפאר הצליחה לעשות קולות של מתחרה כששבה מ-40:0 לשוויון אך עדיין לא הצליחה לנצח את המשחקון. וויליאמס לא הביטה לשנייה אחת לאחור לקחה את שני המשחקונים הנותרים והניפה את התואר. 

פאר אמרה בסיום לגל"צ:  " היה שבוע מצוין בו הצגתי טניס מצוין, חוץ מהגמר. זו הפעם הראשונה שהפסדתי בגמר, וזה לא הדבר הכי משמח שיש. ונוס שחקנית מנוסה, היא היתה מרוכזת מהמשחקון הראשון. נגד שחקנים ברמה הזו אני לא יכולה להתחיל בצורה איטית כמו היום. היה קשה מאוד, היא שיחקה טוב ואני לא הצלחתי להיכנס למשחק. לאורך כל השבוע היא לא שיחקה כך, אבל היום היא באה שונה לגמרי ".

וויליאמס אמרה בסיום. "פאר שחקנית מצוינת. היא עשתה לפני חודש לאחותי הרבה בעיות ולי היה מזל לתפוס אותה ביום פחות טוב. ידעתי מה אני צריכה לעשות ואיך עליי לבצע זאת. לא עשיתי יותר מדי טעויות, כשהיריבה מרוויחה מהטעויות שלי, זה הופך לקשה יותר". 

תמונה: רויטרס.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק