פורטו ובראגה בגמר הליגה האירופאית

פורטו שחלפה על פני ויאריאל, ובראגה, שניצחה את בנפיקה ליסבון הפורטוגלית, ישחקו בדרבי בגמר הליגה האירופאית, שייערך בדאבלין ב-18 במאי. כך נקבע לאחר מפגשי הגומלין בחצי הגמר

יום שישי 06 מאי 2011
מערכת TELESPORT

 פורטו ובראגה הפורטוגליות ישחקו בדרבי בגמר הליגה האירופאית, שייערך בדאבלין ב-18 במאי. כך נקבע לאחר מפגשי הגומלין בחצי הגמר.

 פורטו עלתה למעשה כבר אחרי המשחק הראשון, בו הביסה 1:5 את ויאריאל הספרדית וגם הפסד מינימלי 3:2 הערב לא שינה את זהות העולה לגמר.

 ויאריאל עלתה ליתרון 0:1 בדקה ה-17 משער של קאני אבל הולק הברזילאי השווה בדקה ה-40. פלקאו הקולומביאני העלה את פורטו ל-1:2 בדקה ה-48  אבל מגן הנבחרת הספרדית חואן קאפדווילה השווה בדקה ה-75  ופנדל של האיטלקי ג'וזפה רוסי קבע את התוצאה הסופית בדקה ה-80, תוצאה שכאמור לא הפריעה לפורטו להגיע לגמר ולנסות לשחזר את הזכייה בגביע אופ"א מ-2003, בעונה בה היה המאמן ז'וזה מוריניו. 

הקבוצה של אנדרה וילאש זכתה באליפות פורטוגל ועלתה לגמר הגביע והיא מעוניינת גם בתואר האירופאי.

 כולם חיכו לדו קרב קלאסי בגמר בין פורטו לבנפיקה ליסבון, אבל בראגה, קבוצת פרבר של העיר אופורטו, קילקלה את החגיגה עם ניצחון 0:1 ו-2:2 בסיכום שני המשחקים.

 שער החוץ שנכבש בשבוע שעבר באיצטדיון האור בליסבון הספיק לבראגה אחרי הניצחון היום 0:1 משער של קוסטודיו בדקה ה-18 אחרי קרן שהרים הוגו ויאנה. הנסיונות של אוסקר קרדוסו וחאבייר סביולה להשוות לא צלחו ובראגה עלתה לגמר אירופאי ראשון בתולדותיה כנגד כל הסיכויים והתחזיות. אין ספק שגם לקראת הגמר תיחשב פורטו לפייבוריטית ברורה לזכות בגביע בדרבי הפורטוגלי, שהוא גם דרבי מקומי. 

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק