מסי בכדורגל. אידסון ופארגו בכדורסל

ריאל מדריד שוב עשתה מצוינת באירופה עד שפגשה במכבי תל אביב ונשברה, בדיוק כפי שקרה לה בשלוש השנים האחרונות. צ'אק אידסון במשחק הטוב ביותר שלו מאז הצטרף לצהובים הוביל את מכבי תל אביב כל הדרך לגמר מול פנאתינייקוס

שבת 07 מאי 2011
מערכת TELESPORT

 מכבי אלקטרה ת"א העפילה לגמר הפיינל פור עם ניצחון ענק 63:82 על ריאל מדריד בתום מחצית שנייה מהסרטים. צ'אק אידסון, סופו, דיוויד בלו, ג'רמי פארגו וגיא פניני חיסלו את הספרדים במחצית השנייה, ויפגשו את פנאתנייקוס בגמר המפעל ביום ראשון הקרוב.

בלאט העלה בחמישייה את פארגו, אידסון, פניני, אליהו וסופו. מנגד עלתה ריאל מדריד עם יול, פריג'יוני, טומיץ', רייס וסוארס. הידיים של הצהובים רעדו מעט בפתיחה וריאל ניצלה זאת לעלות ל-0:4, אך פניני עם שלשה צמצם את ההפרש. מכבי הלכה התקפה אחרי התקפה על סופו, בסופו של דבר הביג מן סיפק מהלך של סל ועבירה והוריד ל-5:6 כעבור 4 דקות. שתי הקבוצות התקשו לייצר נקודות, ופארגו עם שלשה השווה ל-8:8, 3 דקות לסוף הרבע. פארגו עם נקודה מהעונשין ופניני על שלשה נוספת העלו את מכבי ליתרון ראשון במשחק 10:14, 40 שניות לסוף הרבע הראשון. קליעות עונשין של פישר אחרי בלתי ספורטיבית של פניני קבעו 12:14 בתום הרבע הראשון.

מכבי פתחה את הרבע השני עם שלשה של דיוויד בלו, שהעלתה את הצהובים ל-12:17 כעבור דקה. מכבי הרבתה לאבד בהתקפות מבולבלות, אבל הספרדים לא ידעו לנצל זאת, ופניני עם שלשה שלישית וסופו עם דאנק גדול הטיסו את מכבי ל-14:22, 6 דקות וחצי לסיום המחצית הראשונה. ריאל הציגה את הנשק החזק שלה, ריבאונד התקפה, והורידה את הפער ל-19:22 במחצית הרבע. מכבי לא הצליחה לייצר נקודות מהקו, ורייס עם שתיים קלות השווה ל-24:24, 3 וחצי דקות לסיום הרבע השני. סופו נכנס לעניינים עם סלים יפים על טומיץ' וקבע 29:32 למכבי במחצית.

מכבי פתחה נהדר את המחצית השנייה עם מהלכים טובים של אידסון וסופו, וכמובן, דאנק מדהים של ג'רמי פארגו, שהעלה את מכבי ל-32:40, 3 דקות מפתיחת הרבע השלישי. יול עם שלשה צינן את החגיגה של הצהובים. ריאל המשיכה לצלוף מחוץ לקשת כשהצהובים לא הצליחו לייצר נקודות, והפער עמד רק על 41:43, 4 דקות לסוף הרבע השלישי. מכבי לא נבהלה, ועם מהלכים נהדרים של אידסון ברחה ל-43:53, שתי דקות לסוף הרבע השלישי. פארגו עם הנקודה העשירית במשחק קבע 47:55 לקראת הרבע המכריע.

מכבי נכנסה לעניינים מהר מאוד בפתיחת הרבע האחרון ורצה ל-47:63 תוך שתי דקות בלבד בעיקר בזכות צ'אק אידסון במשחק מצוין. הצהובים ידעו בדיוק מתי להפעיל את הגנת הברזל המוכרת, ולא נתנה לספרדים להתקרב לסל. בלו עם שלשה נוספת העלה את מכבי ל-49:66, 6 דקות לסוף המשחק, וגרר את מולין להזעיק פסק זמן. מכבי נשארה מפוקסת גם בדקות האחרונות של המשחק עם נקודות נהדרות של סופו במשחק נהדר, והפער כבר חצה מזמן את פער ה-20 הפרש. שארפ קינח על הקונצרט עם שלשה משלו, ובסיום ניצחון אדיר 63:82 על ריאל מדריד, ומקום בגמר הפיינל פור מול פנאתנייקוס.

כתבה: האתר הרשמי של מכבי תל אביב

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק