האם הלייקרס תעוף הלילה?

דאלאס תארח את הלייקרס ביתרון 0-3, כשניצחון של נוביצקי וחבריו יסיים את הסדרה בסוויפ. במשחק נוסף ינסה דרק רוז להעלות את שיקגו ליתרון 1:3 באטלנטה

יום ראשון 08 מאי 2011
שלמה חסיד

 הלוס אנג'לס לייקרס, אלופת השנתיים האחרונות, עשויה הערב להיפרד מכתרה באופן סופי אם תפסיד לדאלאס מבריקס.

דאלאס מובילה0:3 בסדרת חצי גמר המערב, למרות שלא היתה הקבוצה הדומיננטית בכל אחד משולשת המשחקים הראשונים היא היתה הטובה יותר ברבע השלישי, ומחקה פיגור במשחק הראשון והשלישי. 

הסטטיסקה בליגה מדברת על כך שמתוך 99 קבוצות שפיגרו 0-3 בסדרות שלהן, 58 הלכו הביתה אחרי סוויפ - ובתרגום לעברית: הלייקרס עפים הביתה הלילה.

פיל ג'קסון, המאמן האגדי, זכה ב-11 תארי אליפות באן.בי.איי כשהדריך בין היתר את מייקל ג'ורדן, שאקיל אוניל וקובי בראיינט כמובן. בעשרים שנותיו כמאמןן בפלייאוף הוא הפסיד בתשע סדרות, אבל מעולם לא עבר סוויפ. "אני בטוח שננצח ונגיע למשחק חמישי בלוס אנג'לס ביום שלישי", הוא אמר. השאלה הגדולה אם זה מגיע לשחקנים שלו. פאו גאסול, למשל, נעלם מיד בתום העונה הסדירה ובכלל לא הופיע לפלייאוף.

קובי בראיינט עבר שני סוויפים בקריירה שלו אבל זה לא קרה לו מאז 1999, השנה בה ג'קסון הגיע לקבוצה. קארון בטלר מדאלאס פצוע ולא ישחק היום, רון ארטסט חוזר בלייקרס מעונש השעיה מהמשחק השלישי.

משחק מספר 63: דאלאס מאבריקס - לוס אנג'לס לייקרס (1+). ההימור: 1

במשחק נוסף תתארח שיקגו אצל אטלנטה במצב של 1:2 לשיקגו. כוכב שיקגו דרק רוז שקלע 44 נק' בניצחון קבוצתו 82:99 ביום שישי עזב את המגרש עם שקיות גדולות של קרח על הרגליים, זכר למשחק הפיזי נגדו, אבל הוא צפוי לשחק הלילה. 

במשחק הראשון בסדרה, בו ניצחה ההוקס, היו אלה ג'ו ג'ונסון וג'מאל קורפוד שקלעו ביחד 54 נק' והביאו ניצחון. הלילה מדברים באטלנטה רק על דבר אחד - איך לבלום את רוז, האם.וי.פי בן ה-22 של העונה.

מאמן ההוקס, לארי דרו, אמר: "נשחק עליו פיזי ואגרסיבי, אבל אין ביטחון שנצליח לבלום אותו. בשלושת המשחקים הראשונים הוא קלע בבממוצע 27 נק', אז היתה הרגשה שהוא לא יתפוצץ בסדרה הזו אבל הנה בא המשחק השלישי והוא עשה 44 נק' ולעג לכולנו. אלה מסוג השחקנים שלפעמים שוב דבר לא עוזר נגדם, גם משחק מושלם בהגנה".

קרלוס בוזר פצוע בשיקגו וג'וש סמית פצוע באטלנטה. שניהם יחמיצו את ההתמודדות. 

משחק מספר 58: אטלנטה הוקס (4+) - שיקגו בולס. ההימור: 1

צילום: GETTYIMAGES

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק