מזרחי: רגע גדול בהיסטוריה שלי

יו"ר מכבי תל אביב האגדי, שמעון מזרחי זכה לתרומה לפעולו בכדורסל הישראלי ובכלל בפרס ישראל והתכבד לקבל אותו מרה"מ ישראל, בנימין נתניהו. מזרחי: "כל פועלי הוא בהתנדבות מלאה". ברודי: "מגיע לו"

יום שלישי 10 מאי 2011
שלמה חסיד

יום גדול ומרגש עבר על יו"ר מכבי תל אביב המיתולוגי, מר. שמעון מזרחי שקיבל היום (שלישי) את פרס ישראל לספורט ותרבות הגוף לשנת תשע"א.

שמעון מזרחי בן 71 והתחיל את עבודתו במכבי תל אביב לקראת סוף שנות ה-60 ומאז הוא לא מרפה ועובד בנחישות ובמסירות למועדון נעוריו. מזרחי אמר בהתרגשות במהלך קבלת פרס ישראל: "זהו רגע מיוחד מאוד עבורי. מדובר בתואר הנחשב ביותר שמגיע על פועלו של אדם במדינה. אני שמח שמדינת ישראל מכירה בחשיבות הספורט. הפרס הושג על ידי מספר אנשים, שהקדישו שנים רבות במהלך חייהם לטובת הספורט בכלל ולטובת הכדורסל בפרט. זה הזמן שלי להודות לכל חבריי, שחקנים ומאמנים בדורותיהם על כך שזכיתי להגיע ליום הזה". 

מזרחי המשיך ואמר: "זה רגע גדול בהיסטוריה שלי. במשך כל הההיסטוריה האישית שלי עשיתי את הכל ביחד עם חבריי בהתנדבות מלאה, ולא על מנת לקבל פרס. אני חושב שלא צריך להשוות בין פרס כזה לבין אירוע ספורטיבי כזה או אחר". לגבי האנשים שניסו למנוע ממזרחי לקבל את הפרס אמר היו"ר: "בערב חגיגי שכזה אין טעם בכללל להתייחס לאנשים האלה".

טל ברודי, שעמד בוועדה שקבעה את הפרס ושחקן עבר במכבי ת"א אמר: "בערב כזה אני שמח בשביל שמעון. אני חושב שזה מגיע לו על כל מה שהוא עשה לספורט הישראלי במהלך שנותיו.  

"אין לתאר את רוח ההתנדבות הגדולה שלו באופן כללי, ובאופן פרטני בעולם הכדורסל, בו שמעון עושה בכל שנה מחדש את במכבי ת"א. אני באופן אישי מגיע בכל שנה לכבד את זוכי פרס ישראל, ושמח שהערב גם הספורט שלנו זוכה להכרה".

אין ספק כי דרך הניהול של שמעון מזרחי שינתה רבות בספורט הישראלי ואולי אף במשק הישראלי. מזרחי פועל בלתי נלאה בספורט הישראלי ובמיוחד בכדורסל הישראלי ושותף להישגיה הקבוצתיים והלאומים של הכדורסל הישראלי ובהחלט מהווה חלק נכבד בהישגיה. מזרחי הינו אבן דרך ודמות למופת בנוף מדינת ישראל והתכבד לקבל את הפרס מראש ממשלת ישראל, מר. בנימין נתניהו.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק