סופית: המקום ה-4 יוביל לאירופה

בעקבות העפלתן של הפועל ת"א ומכבי חיפה לגמר הגביע, נקבע סופית כי מי שתסיים במקום הרביעי בליגת העל תשחק במוקדמות הליגה האירופאית יחד עם הקבוצה שתסיים שלישית וזו שתסיים שניה

יום רביעי 11 מאי 2011
מערכת TELESPORT
העובדה שהפועל תל אביב ומכבי חיפה העפילו לגמר הגביע והעובדה ששתיהן יסיימו את העונה במקומות הראשון והשני בטבלה, הביאה לכך שהקבוצה שתסיים את העונה במקום הרביעי תשחק בעונה הבאה במוקדמות הליגה האירופאית. 

בליגת העל, מי שמשחקות במוקדמות הליגה האירופאית הן הקבוצות שמסיימות במקומות השני והשלישי והזוכה בגמר הגביע, כאשר אם האלופה זוכה בגביע, מי שמקבלת את הכרטיס הנוסף היא זו ששיחקה מולה. 

בכל מקרה, אם הקבוצה שמסיימת שניה זוכה בגביע מוענק הכרטיס לאירופה לקבוצה שמסיימת במקום הרביעי. העונה, כך זה כבר ברור, האלופה או הקבוצה שתסיים שניה תזכה בגביע ולכן זו שתסיים רביעית תשחק במוקדמות הליגה האירופאית בכל מקרה.

לפיכך, מכבי ת"א הבטיחה כמעט סופית את הכרטיס לאירופה ותאבד אותו רק במקרה קיצוני במיוחד אם תפסיד בדרבי התל אביבי ביום שבת, ובני יהודה ומכבי נתניה יסיימו בתיקו ולאחר מכן, מכבי ת"א תפסיד למכבי נתניה ובני יהודה תביס את קרית שמונה ותעבור בהפרש שערים את הצהובים בטבלה.

מכיוון שכך, סביר להניח שהקרב הגדול יהיה על המקום הרביעי ולפיכך המשחק בשבת בין מכבי נתניה לבני יהודה הופך להיות משחק שבאופן מעשי הוא על כרטיס לאירופה. 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק