מיאמי ושיקגו רוצות אליפות

גמר המזרח ב-NBA מתחיל בעימות חזיתי בין לברון ג'יימס לדריק רוז, כששיקגו נהנית מיתרון הביתיות. במקביל, ממפיס יוצאת לאוקלהומה לקרב האחרון על כרטיס לגמר המערב מול דאלאס

יום ראשון 15 מאי 2011
מערכת TELESPORT

 אחרי אינספור דיבורים, הלילה זה סוף סוף קורה. מיאמי תעלה למשחק מס' 1 של גמר המזרח מול שיקגו בולס. רגע האמת ונקודת השיא של העונה בין שתיים מהטוענות לטבעת אליפות האן.בי.איי.

שיקגו נהנית מיתרון הביתיות לכל אורך הפלייאוף, והיא תארח את המשחק הראשון הלילה. שיקגו השיגה 62 ניצחונות בליגה הרגילה, יש לה את דריק רוז שהוא האם.וי.פי הצעיר והטרי של העונה ובראשה היא כבר רואה איך היא משחזרת את הימים הגדולים של מיייקל ג'ורדן וסקוטי פיפן מ-1998 וזוכה שוב באליפות האן.בי.איי. 

מצד שני הטריו של מיאמי - לברון ג'יימס, דווין וויד וכריס בוש שאמנם לא נתן עונה גדולה אבל בפלייאוף בשני הסיבובים הראשונים הקבוצה נראיתה מצוין, כשניצחה את פילדלפיה ובוסטון בחמישה משחקים. זאת אחרי שבליגה הרגילה השיגה 58 ניצחונות בלבד.

דווין וויד השיג ממוצע של 30.2 נק' בסדרה מול בוסטון. אבל מי שהכריע את הסדרה היה ג'יימס שקלע 35 ו-33 נק' בשני המשחקים האחרונים מול הסלטיקס ונראה בלתי ניתן לעצירה. "הלילה זה סיפור אחר", פסק לברון. "שיקגו חזקה ביותר, בטח באולמה, הסדרה הזו פתוחה לחלוטין".

בשנה שעברה לברון פגש את הבולס בסדרת הפלייאוף, כאשר הוא שיחק בקליבלנד, והשיג ממוצע של 32.8 נק', כשהבולס  מנגד הציגה את קבוצת ההגנה הכי טובה בליגה. קרלוס בוזר פצוע בבולס אבל ישחק הלילה.

למיאמי יש צמד שחקני על כמו לברון ודווין וויד, אבל לשיקגו יש את דריק רוז כשמסביבו שחקנים איכותיים מאוד כמו לואל דנג, קרלוס בוזר, נואה ואחרים. הביתיות של שיקגו תכריע כאן והיא תיקח את המשחק הראשון בסידרה.

משחק 58: שיקגו - מיאמי (2+): ההימור: 1

במשחק לא פחות מעניין נוסעת ממפיס לאוקלהומה למשחק מס' 7 שיקבע מי תתמודד מול דאלאס בגמר המערב. הסיפור של משחק מס' 6 היתה ההגנה המצויינת של ממפיס על קווין דוראנט שקלע רק 11 נק' לקבוצתו, ולא קלע אפילו סל אחד ב-45 הדקות האחרונות של המשחק. "זה היה סיוט", אמר השחקן. "פשוט שיתקו אותי והוציאו אותי מהמשחק. אוי ואבוי אם זה יחזור על עצמו במשחק הלילה".

דוראנט ושחקני אוקלהומה מעולם לא שיחקו עד עכשיו במשחק מס' 7. בשנה שעברה הפסידו ללייקרס בשישה משחקים, וקודם לכן ניצחו את דנבר בחמישה משחקים. הלילה כל הלחץ עליהם, מול קבוצה כמו ממפיס שכבר עשתה את שלה העונה כשזו הפעם הראשונ שהקבוצה מגיעה לחצי גמר פלייאוף של האן.בי.איי. 

כוכב הקבוצה זק רנדולפ קלע 30 נק' ולקח 13 ריב' במשחק מס' 6 אחרי שבמשחק החמישי נעצר על 9 נק' בלבד. רנדולפ אמר: "להגיע לגמר המערב יהיה הישג מדהים בשבילנו, לא נוותר לאוקלהומה על המשחק. נבוא לנצח".

הסידרה שהיתה צפוייה להיות חד צצדית הגיעה למשחק שביעי והלילה כל הלחץ יהיה על הכתפיים של דוראנט וחבריו. גם אם אוקלהומה תנצח, היא תעשה את זה במשחק צמוד מאוד והפלוס לטובת ממפיס יספיק לה.

משחק 57: אוקלהומה - ממפיס (7+): ההימור: 2

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק