סקוטלנד: גלאזגו ריינג'רס האלופה

למרות המתח ששרר בין סלטיק ליריבה המושבעת, גלאזגו ריינג'רס שמרה על הצמרת ופירקה 1:5 את קילמרנוק וזכתה באליפות ה-54 בתולדותיה. סלטיק ניצחה 0:4. הולנד: אייאקס זכתה באליפות במשחק העונה

יום ראשון 15 מאי 2011
מערכת TELESPORT

זהו זה, אחר הצהרים (ראשון) נקבעה זהות האלופה בליגה הסקוטית הבכירה, וזוהי גלאזגו ריינג'רס שרשמה אליפות שלישית ברציפות ו-54 בסך הכל לאחר שהביסה 1:5 את קילמרנוק.

החגיגה של הריינג'רס סגרה את הסיפור כבר בפתיחה לאחר 7 דקות מדהימות עם שלושה שערים של לאפרטי (1), נייסמית' (5) ועוד שער של לאפרטי (7) שהכניסו להלם את היריבה. במחצית השנייה ילאביץ' (49) ועוד שער של לאפרטי (53) עם שלושער ענק סגרו את סיפור האליפות. דייטון (65) כבש שער ניחומים למארחת.

במשחק נוסף סלטיק פירקה 0:4 את מאת'רוול ללא מענה, אבל הניצחון הגדול לא הספיק לקבוצתו של בירם כיאל לזכות באליפות ולסיים רק במקום השני בטבלה. הופר (29), סמארס (40) מלוני (52) ותוספת של פאדי מק'ורט (71) הוליכו לניצחון.

אז כעת וולטר סמית' מאמנה של גלאזגו ריינג'רס רשם אליפות עשירית בקריירה הענפה שלו ולמעשה החליט לסיים את קריירת האימון בגיל 63. בעונה הבאה אלי מקויסט יהיה המאמן הראשי והיה ע. המאמן בעונה החולפת. 

הולנד: אליפות לאייאקס לאחר פוטו פיניש מדהים

גם בהולנד רשמה הליגה הבכירה את האלופה וזוהי אייאקס אמסטרדם. אייאקס חזרה להיות אלופה מאז שנת 2004, שבה הייתה הפעם האחרונה. אייאקס תחת הדרכתו של פרנק דה בור ניצחה 1:3 את טוונטה וזכו באליפות מספר 30 בתולדות המועדון היוקרתי.

אייאקס למעשה ניצחה את טוונטה אסחדה שהיא האלופה בדימוס וגם הוליכה את הטבלה לפני המשחק. זוהי אליפות ממש עד השריקה האחרונה, עם דרמה לא גדולה. דה יונג העלה את אייאקס בדקה ה-243 ליתרון במחצית השנייה לנדזאט כבש שער עצמי אומלל.  ינסן שלח פגז לחיבורים וניסה להחזיר את טוונטה, אבל דה יונג סגר את הסיפור כרבע שעה לסיום.

לטוונטה יש את גביע המדינה ההולנדי, שזכתה בו לפני כשבוע בלבד וגברה על אייאקס, אבל האליפות שייכת לקבוצה אולי היהודית ביותר באירופה, שחזרה לטעום את המקום הראשון לאחר שבע שנים עקרות.

תמונה: getty images

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק