השור שדרס את מיאמי

בחודשי הקיץ חלמו בשיקאגו על שלישייה קטלנית בדמות לברון ג'יימס, דווין וויד ודריק רוז. עם פתיחת הסדרה בין הבולס ומיאמי, הוכיחה שיקאגו שהיא מסוגלת ללכת עד הסוף, אחרי שהביסה את ההיט 82:103

יום שני 16 מאי 2011
מערכת TELESPORT

זו לא עוד סדרת גמר, גם אם אסור לשכוח שמדובר בגמר אזורי בלבד. גמר המזרח בין שיקאגו בולס ומיאמי היט הוא יותר מעוד מאבק על הפרקט, אלא עשוי להיות גם ניצחון של הספורט כולו. 

בקיץ האחרון, כשלברון ג'יימס התלבט היכן המקום בו הוא יכול לקחת טבעת אליפות יהיה הקל ביותר, מבלי לשכוח את מליוני הדולרים שהוא יקבל מדי עונה, שיקאגו הייתה אחת האופציות המרכזיות. השוורים תכננו לבנות על קבוצה בדמות לברון ורוז, כשאפילו הצטרפות של דווין וויד הייתה על הפרק. אבל תכניות לחוד ומציאות לחוד, ודריק רוז "הסתפק" בקרלוס בוזר.

אבל אחרי שהשתיים הגיעו לגמר המזרח, ובטח לאור הפתיחה הסוערת של הבולס הלילה, בשיקאגו יכולים לנשום לרווחה. הבולס רמסו את מיאמי 21 הפרש, 82:103, בהצהרת כוונות רצינית לקראת המשחקים הבאים בסדרה, ולקראת, אולי, טבעת האליפות. 

63 נקודות קלע כל טריו במשחק. אצל שיקאגו היו אלה רוז (28 נק'), דנג (21) וקרלוס בוזר (14), בעוד במיאמי הגיעו למשחק רק אותם שלושת השחקנים הבאים, מה שלמעשה גם הכריע את גורל המשחק הלילה - בוש (30), וויד (18) ולברון (15 נק' בלבד).

במחצית הראשונה מיאמי עוד הסתדרה עם 3 שחקנים בלבד, 48:48 בתום שני רבעי הפתיחה, אבל בחצי השני זה כבר היה רחוק מלהפסיק. שיקאגו העבירה הילוך, הרבה הודות לדנג בהגנה מבריקה ודריק רוז שהשתחרר מהלחץ ומהשמירה ההדוקה בפתיחה. 

כאמור, בסיום ידה של שיקאגו הייתה על העליונה עם ניצחון משכנע, 82:103, ועם הרבה טעם של עוד לקראת משחק מספר 2. 


צילום: Getty Images

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק