טבז: ההחלטה תלויה במשפחה

בין כל סוללת הכוכבים של מנצ'סטר סיטי, מעל כולם נמצא הארגנטינאי קרלוס טבז. למרות הבטחת המקום בליגת האלופות בעונה הבאה והזכיה בגביע האנגלי, הלחיץ קרליטו את המועדון: "לא יודע היכן אשחק בעונה הבאה"

יום שני 16 מאי 2011
מערכת TELESPORT

יומיים של חג עוברים על מנצ'סטר. היונייטד זכו באליפות ה-19 שלהם ועקפו את ליברפול במספר האליפויות בהסטוריית הכדורגל האנגלי, ושעה קלה אחר-כך זכתה היריבה העירונית, מנצ'סטר סיטי בתואר ראשון שלה אחרי למעלה מ-30 שנה. זהו היה הגביע האנגלי, כשבגמר גברו התכולים על סטוק משער של יאיא טורה.

עוד לפני הזכיה בגביע היוקרתי, סיטי הבטיחה את מיקומה במוקדמות ליגת האלופות בעונה הבאה, דבר שמבסס את מעמדה של הסיטי, ובוודאי יעזור לה להוציא סכומי כסף גדולים על רכישת שחקנים בעלי ערך רב ומשמעותיים אף יותר מאלה שהגיעו עד עונה זו למועדון, כשכעת אתגר ליגת האלופות ניצב בפני המועדון.

אבל מעל כולם עומד הקפטן הארגנטינאי, קרלוס טבז שעתידו במועדון לוט בערפל. בניגוד לתחילת העונה, אז חששו במנצ'סטר שטבז יעזוב לאור חוסר ההצלחות והיעדר מפעל ליגת האלופות, כעת כל התנאים להצלחה מקסימלית בעונה הבאה עומדים לרשות הסיטיזנס. אבל קרליטו בשלו.

טבז, שכבר הצהיר במהלך העונה שייתכן והוא יפרוש ממשחק פעיל מוקדם מהצפוי בשביל להיות עם המשפחה ולהשלים את הפערים עם משפחתו המתגוררת בארגנטינה, אמר יממה לפני משחק הליגה של הסיטי מול סטוק, כשנצחון יקפיץ את הסיטי למקום השלישי וימנע ממנה השתתפות בשלב המוקדמות של ליגת האלופות ויעניק כרטיס כניסה אוטומטי לשלב הבתים: "הזכיה בגביע הייתה נהדרת. זה נותן לי מוטיבציה להישאר ולהמשיך להתקדם עם הסיטי".

"ההעפלה לליגת האלופות והתואר הראשון שזכינו בו זה כל מה שרצינו. אנחנו יכולים עכשיו לחגוג את העמידה במטרות. יש לנו עוד דרך ארוכה לעבור כקבוצה. כעת אנחנו צריכים להתמקד בפרמיירליג".

ודווקא אז אמר החלוץ בן ה-27 את מה שחששו בסיטי לשמוע: "ההחלטה אם להישאר תלויה במשפחה שלי, זו תהיה החלטה משותפת של כולנו. הם בעדיפות עליונה, יותר חשובים מהכל. אין לי בעיות בסיטי ואני אשמח להישאר. הבעיה היא שהילדים גרים הרחק ממנצ'סטר ונצטרך לפתור את בעיית המרחק מהמשפחה. גם לשחק באיטליה או בספרד זה בעייתי, אבל לא רק המרחק הוא שבעייתי".

ולסיכום, השאיר טבז את כל האפשרויות פתוחות. אפילו פתוחות מדי: "אני לא יודע אם אני אשאר או אעזוב, אפילו לא אם אשחק באנגליה, ספרד, איטליה או במקום אחר".

צילום: Getty Images

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק