האליפות של יענק'לה

אין ספק כי מי שחתום על האליפות מספר 12 של מכבי חיפה, זהו יענק'לה שחר, נשיא הקבוצה, שהצליח להעמיד קבוצה צעירה ורעבה לאחר הקטסטרופה של העונה הקודמת והחזיר את ההגמוניה לקבוצת העשור ולמעשה לקבוצה הטובה ביותר בישראל כבר מעל 20 שנה

יום שלישי 17 מאי 2011
אייל כהן

תגידו מה שתגידו מכבי חיפה, אלופת המדינה ובצדק, צדק רב. והנה, למרות הקיזוז השערורייתי שעוד ידונו ודנו עליו אינספור פעמים, ולאחר הקטסטרופה הגדולה שעברה הקבוצה בעונה הקודמת ואיבוד הזירה האירופית כבר בהתחלה, מכבי חיפה הצליחה לחזור מבירא עמיקתא לאיגרא רמה וזכתה באליפות מספר 12 בקרית אליעזר עם סיום עונה מצויין ומבריק.

האדם והאישיות שללא ספק אחראית על האליפות הנוכחית זהו יענק'לה שחר. נשיא הקבוצה ומנהל העסקים אולי הטוב ביותר בכדורגל הישראלי. בלי פולישוקים למינהם כמו בקבוצות אחרות, שלמעשה גרמו להם לקרוס בישורת האחרונה של העונה (ע.ע הפועל ת"א), או ניסיון חיסול הסמל ובניית סדר עולמי חדש באמצע העונה (ע.ע מכבי ת"א), אלא מדובר על עבודה שורשית עם תיכנון לטווח הארוך ושמרנות קפדנית מיוחדת שעבדה, עובדת והלוואי שגם תעבוד בעתיד. כי בלי יענק'לה, קשה לראות את הכדורגל הישראלי המקרטע מתרומם לכיוון כלשהוא.

אז כעת זמן החגיגות ובאמת הגיע הזמן לפרוק עול לאחר סיום העונה הקודמת שכמעט וחיסלה את המועדון, אבל יענק'לה העניק רוח גבית לאלישע לוי והצוות המקצועי ונתן להם את השקט שהיו זקוקים לו, השקט שהביא עוד אליפות נוספת לארון. אליפות מתוקה.

יענק'לה בוודאי ישאיר את אלישע לוי לעוד עונה במכבי חיפה כמאמן ראשי, כי איך אפשר להתחרות עם קבלות? ואם אלישע ודראסיליה יוסיפו את גביע המדינה, אז בכלל שמחה כפליים לחיפה שמתגעגעת לגביע הנכסף כבר כמעט למעלה מ-14 שנה. 

אז זהו, בסופו של לילה - בחיפה הישנונית יוצאים לחגוג, מה שקורה אולי רק באליפויות של מכבי חיפה, שעושה שמח בעיר הפועלים פה ושם. והנה אפשר לפחות לא לחשוב על הטבלה אבל את האוהדים השרופים זה עדיין לא יהיה אמיתי ואף הם יביטו בה עוד פעם ועוד פעם שלא יחול קיזוז נוסף, כי עדיין הקליפות של בלומפילד 2010 נותרו. 

מברוק

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק