נצטרך להתעלות מעל לרמתנו הרגילה

נבחרת הנוער של ישראל נחתה בצ'כיה לקראת ההשתתפות בשלב העילית של אליפות אירופה. קשר הנבחרת דור מיכה: "המשימה קשה מאוד, הסיכויים שלנו סבירים". ישראל תצטרך להתמודד בטורניר מול הולנד, צ'כיה רוסיה החזקות

יום רביעי 18 מאי 2011
מערכת TELESPORT
 נבחרת הנוער של ישראל נחתה אתמול (ג') בצ'כיה, שם תשתתף החל ממחר בשלב העילית של אליפות אירופה. הנבחרת הישראלית בהדרכתו של המאמן אלי אוחנה שובצה בבית עם הנבחרות החזקות של רוסיה, הולנד וצ'כיה המארחת, כאשר רק הנבחרת שתסיים במקום הראשון תבטיח לעצמה את הכרטיס היוקרתי לגמר אליפות אירופה.

אחד משחקני ההתקפה של נבחרת הנוער הוא דור מיכה בן ה-19 ממכבי תל אביב, אשר מוצב על ידי אוחנה כשחקן כנף בצד שמאל או ימין. בראיון מיוחד לאתר ההתאחדות לקראת היציאה לשלב העילית, מספר מיכה: "חברי הנבחרת הזאת נמצאים באימונים ובמשחקים בצוותא כבר שנה וחצי. מהיום הראשון הבנו כי המשימה היתה להגיע למעמד הזה, אשר יכריע את גורל העלייה למשחקי גמר אליפות אירופה. בשלב המוקדם עשינו את העבודה בטורניר המוקדמות שהתקיים בליטא, עכשיו אנו בשלב האחרון והקשה יותר בו נשחק נגד נבחרות איכותיות, מהטובות באירופה".

הנבחרת הישראלית תפתח את הטורניר במשחק מול הולנד ביום חמישי. בשבת ישחקו חניכיו של אוחנה מול רוסיה וביום שלישי יסיימו את הטורניר מול צ'כיה.

"המשימה קשה מאוד", הודה מיכה, "כי ההתמודדות היא מול שלוש נבחרות חזקות ובעלות מסורת בטורניר האירופי הזה. הנבחרת שלנו השקיעה עבודה קשה בהכנות לקראת משימותיה ויש להתעלות בכל משחק מעבר לרמת המשחק לה הורגלנו. לדעתי הסיכויים שלנו סבירים, על אף שמדובר בשלוש נבחרות מהמובילות באירופה".

"אנו לומדים להכיר את היריבות שלנו ואת הדרך בה הן משחקות", המשיך השחקן הצעיר. "עכשיו אנחנו מתרכזים במשחק הראשון נגד נבחרת הולנד, שיפתח את הטורניר, אך גם מתכננים את הצעדים הבאים. נבחרת רוסיה היא נבחרת פיסית מאוד עם מבחר גדול של שחקנים טובים. לצ'כיה, מנגד, יש יתרון ביתיות עם האוהדים שלה בנוסף להיותה קבוצה חזקה מאוד".

על הנבחרת הישראלית סיפר מיכה: "כל מי שצפה בנבחרת הנוער במשחקי המבחן והאימון האחרונים, וודאי הבחין בנבחרת מלוכדת ומגובשת המציגה כדורגל יפה, מתקדם והתקפי. הצוות המקצועי הכין את הקבוצה היטב, ואנחנו רוצים להוכיח כי יש לנו שחקנים מבטיחים עם הווה ועתיד בנבחרת הנוער".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק