הקרב על הבונדסליגה. חלק ראשון

בורוסיה מינשגלדבאך נציגת הבונדסליגה, ובוכום שסיימה שליישת בליגה השנייה, יתמודדו הערב בראשון מבין שני משחקי הכרעה על הזכול לשחק בעונה הבאה לצד הגדולות של גרמניה

יום חמישי 19 מאי 2011
אייל כהן

האם כבודה של בורוסיה מנשנגלדבאך ייפול בצמד המשחקים מול בוכום על הקרב לכרטיס בונדוסליגה הגרמנית בעונה שעברה.

שנתיים ברציפות היתה זו נירנברג ששיחקה במשחקי הפלייאוף נגד הירידה, ובשתי העונות היא צלחה את המשחקים האלו ונשארה בליגה הראשונה. הפעם מגיעה אל משחק הפליאוף, מינשנגלאדבך שסיימה במקום ה-16 בליגה הראשונה. מי שתתמודד מולה היום במשחק הראשון מבין השניים (הגומלין ביום רביעי), היא בוכום שסיימה במקום השלישי בטבלת הליגה השניה בגרמניה.

 בוכום הבקיעה תשעה שערים בשלושת מחזורי סיום העונה כשהיא מסיימת במקום השלישי רק בגלל הפרש שערים נחות מזה של אוגסבורג שחוזרת בחזרה לליגה הראשונה ביחד עם הרטה ברלין. 

גלאדבך סיימה את העונה בצורה מצויינת עם ארבעה ניצחונות בששת המשחקים האחרונים שלה. נתון מעניין מראה לנו שגלאדבך לא ניצחה את בוכום כבר 14 שנים ! הניצחון האחרון שלה היה בשנת 1997. נתון מעניין נוסף מראה לנו שבוכום ניצחה את גלאדבך בכל שלושת הביקורים האחרונים שלה בבורוסיה פארק.

הקשר שזומן לסגל של נבחרת גרמניה ושחקנה של גלדבאך, מרקו רוס אמר: "בוכום חזקה, אבל אנחנו טובים יותר. יש לנו שחקנים איכותיים יותר, וזה בהחלט יהיה לזכותנו. נתנו את הנשמה בכל משחק מהישורת האחרונה של העונה, ולכן הפלייאוף הזה לא חדש לנו המעמד".

ואילו בצד של בוכום לא ממהרים להספיד את היריבות: "גלדבאך קבוצה טובה, אין ספק בכך. לנו גם יש קבוצ הטובה, מחוץ למגרש מדובר על איכות שעובדת לזכותם, אבל על הדשא יהיה שונה לגמרי" - אמר סגן הקפטן, מרסל מלאטריץ'.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק