האם אוקלהומה תעצור את נוביצקי?

אחרי שחיסל את אוקלהומה במשחק הראשון בסידרה עם 48 נקודות, דירק נוביצקי וקבוצתו ייארחו הלילה את דוראנט ואוקלהומה במטרה לעלות ליתרון 0:2 בסידרה. האם הת'אנדרס תוכל לעמוד בקצב?

יום חמישי 19 מאי 2011
שלמה חסיד

 במשך 14 שנותיו באן.בי.איי, דירק נוביצקי בן ה-33 לא הפגין יכולת פנומנאלית כזו. השחקן שטיאטא את הלייקרס עם 0:4 בחצי גמר המערב, נראה גדול גם על אוקלהומה כשקלע שלשום 48 נק' במשחק מספר אחד, ואם לא יקרה הבלתי צפוי, הוא וקבוצתו ינצחו גם הלילה ויעלו ליתרון 0-2 משמעותי לקראת המשך הסדרה.

מאמן אוקלהומה סקוט ברוקס אמר בסיום המשחק שלשום: "במשחק הבא (הלילה) אני שוקל לא לשמור בכלל על נוביצקי". באמריקה חושבים שברוקס מתלוצץ, אבל ההיגיון שמאחורי הדברים הוא כזה: נוביצקי בכל מקרה לא מפספס גם כשעושים עליו שמירה כפולה, אז חבל לבזבז עליו שומרים.

שלשום קלע הגרמני 12 מ-15 מהשדה, ושבר שיא אן.בי.איי כשקלע 24 נק' מהעונשין במאה אחוז הצלחה מהקו. מחוץ לקשת השלוש בכלל לא זרק. ברוקס וקבוצתו יודעים כי אם התצוגה הזאת תימשך גם הלילה אין לקבוצתם סיכוי מול דאלאס במשחק הנוכחי ואף בסדרה כולה.

ברוקס הוסיף: "שמנו על נוביצקי שחקנים נמוכים, בינוניים וגבוהים. הוא לא ספר אף שומר. למשחק הבא אני שוקל ברצינות לעשות שמירה אזורית, ולהשאיר אותו חופשי. אולי זה מה שיעצור את דאלאס".

במשחק שלשום אוקלהומה קלעה 112 נק', 15 יותר מהממוצע שנקלע מול דאלאס העונה, אבל המארחת עלתה לפער של 16 נק' מוקדם בתוך הרבע הרביעי ולמעשה גמרה את המשחק מוקדם. 

ראסל ווסטברוק, כוכב אוקלהומה, קלע בדיוק הפוך מנוביצקי במשחק והחטיא 12 מתוך 15 השדה, מה שלא הפריע לקבוצתו לעשות יום מצוין בהתקפה. מי שלקח אישית את ווסטברוק היה הסנטר טייסון צ'נדלר שאימלל אותו בצבע ולא נתן לו לנשום.

מי שכן סיפק את הסחורה באוקלהומה שלשום היה קווין דוראנט שקלע 40 נק'. דוראנט אמר: "אנחנו אופטימיים. אם רק נוביצקי יקלע קצת פחות וווסטברוק יקלע קצת יותר נעשה 1-1 בסדרה לפני שהיא עוברת לאוקלהומה וזו המטרה שלנו".

מה שדוראנט אמר בהחלט הגיוני. למרות 48 נקודות של נוביצקי במשחק הראשון, דאלאס ניצחה רק ב-9 הפרש את אוקלהומה, שתגיע הלילה נחושה יותר והפעם היא גם תעמוד בליין ואפילו מסוגלת לגנוב ניצחון חוץ. משחק 85: דאלאס - אוקלהומה (6+). ההימור: 2

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק