הראל נגד טביב לבית המשפט

סאגת הבעלות על הפועל תל אביב עולה דרגה, כאשר מוני הראל החליט לפנות לבית המשפט המחוזי בתל אביב מול אלי טביב בעקבות כישלון עיסקת הליך ה"במבי"

יום ראשון 22 מאי 2011
מערכת TELESPORT

הסאגה סביב מי ינהל את מועדון הפועל תל אביב עולה הילוך. מוני הראל, פנה לבית המשפט המחוזי
בתל אביב נגד הבעלים הנוסף של הפועל ת"א, אלי טביב בעקבות הכישלון הליך ה"במבי".

כידוע הכל החל כאשר מוני הראל החליט לבטל את הצ'ק שהגיש לו טביב על סך 6 מיליון שקל והצ'ק עצמו לטענת הראל לא קביל. מקורבים להראל טענו כי אם וכאשר טביב היה משלם במזומן לפי הסכמי ה"במבי" השונים, לא הייתה בעיה להעביר כנדרש ללא בעיות. 

כמו כן מעבר לברדק סביב עמדת הניהול, הקבוצה מתכוננת למפגש השיא מול מכבי חיפה במעמד גמר גביע המדינה כאשר מהארן לאלא יהיה כשיר למרות שנפצע באימון. גם דדי בן דיין חוזר להרגיש דשא. כ-18 אלף צופים צפויים למלא את איצטדיון רמת גן.

אין פיתרון בין הראל לטביב

מוני הראל הודיע היום (חמישי), כי אלי טביב לא פעל על פי הסכם ה"במבי" בין הצדדים ולמעשה לא השלים את רכישת מועדון הפועל תל אביב. לטענתו של הראל, התשלום על סך 6 מיליון שקלים שהעביר טביב, לא העמד בתנאי ההסכם מאחר ולא היווה תשלום מיידי אלא לווה בהתניות. 

לפיכך, הראל השיב לטביב את הצ'ק והודיע לו כי הצהרתו על רצונו לרכוש את המועדון מבוטלת. כעת דורש הראל כי הצעתו לרכישת המועדון תיכנס לתוקף וכי מניותיו של טביב יועברו לידיו, בכפוף לתשלום מיידי מצידו.

עו"ד ישראל עוזיאל נציגו של הראל מסר: " טביב לא השלים את רכישת הפועל ת"א, היות ולא פעל על פי הסכם הבמבי ובניגוד לו. התשלום היה מותנה ולא בוצע בהתאם להסכם, כך שלא מדובר בהסכם מיידי. לפיכך, החזיר מוני הראל לידי אלי טביב את הצ'ק והודיע לו שההודעה על רצונו לרכוש את המניות בקבוצה בטלה ומבוטלת.

דורון אוסידון נציגו של טביב הגיב: "טענותיו של מוני הראל הזויות ומופרכות. אלי טביב קיבל את הצעתו של הראל, ביצע והשלים את עסקת הרכישה של הפועל ת"א בהתאם להוראות ההסכם, וכבר אתמול העביר את כל סכום הרכישה בצ'ק בנקאי לעורך דינו של הראל".

"אותן ההתניות עליהן מלין הראל, אינן אלא דרישה על פי חוק לקבלת אישור ההתאחדות לכדורגל בדבר העברת המניות, ואישור בסיסי כמו בכל עסקת מניות, כי מניותיו של הראל אינן מעקלות".

"לצערו של טביב, הראל התחרט על שהחליט להפעיל את מנגנון ה"במבי" וממציא עתה טענות חסרות שחר במטרה להשיב את הגלגל לאחור. זאת תוך שהוא גורם במודע ובכוונה תחילה נזקים חמורים למועדון הפועל ת"א, מתוך העדפה ברורה של האינטרסים האישיים שלו על פני אלה של הקבוצה שהוא מתיימר לאהוד. טביב והמועדון מתכוונים לתבוע את הראל בגין כל הנזקים שייגרמו להם בעקבות צעדיו".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק