לא עלינו בשביל לרדת

בהפועל ראשון לציון כבר עיכלו את החזרה לליגה הבכירה וכעת החלו ההכנות לקראת מאבקי ההישרדות בליגת העל. איך הם יצליחו לשחות בין הכרישים? ומה חסר להם בשביל לעמוד במטרה? יצאנו ובדקנו

יום ראשון 22 מאי 2011
שלמה חסיד

 הפועל ראשון לציון הצליחה לגנוב במחזור האחרון את הכרטיס השני לליגת העל, אחרי שמונה שנות היעדרות בהן השתייכה לליגות הנמוכות. אבל כיצד יצליח המועדון הכתום להתברג חזרה לליגה של הגדולים?

 בשנות ה-90 הייתה ראשון לציון קבוצה במרכז ליגת העל. היא הגיעה לגמר הגביע בעונת 1995/1996, שיחקה באירופה וטובי המאמנים בישראל עבדו בעיר היין. הנפילה הגיעה בתחילת העשור הקודם- ראשון הידרדרה עד לליגה השלישית, אך הצליחה לשוב לליגה השנייה אחרי חוויה מפוקפקת בארצית.

בתחילת העונה ערך המאמן, ניסן יחזקאל, ארגון מחדש במועדון. עשרה שחקנים שוחררו. המטרה הייתה לעלות ליגה. עם סיום העונה והעמידה ביעד, ניסן יחזקאל מבטיח: "המטרה שלנו היא אך ורק לשרוד בליגת העל, ואנחנו לא רואים שום מטרה אחרת כרגע. אני מקווה שהעיריה שלנו תעמיד תקציבים לנושא הזה, כי אנחנו בטוח צריכים להתחזק בשביל לעמוד במטרה. ליגת העל הרבה יותר חזקה מהליגה הלאומית ומה שיש לנו כרגע לא מספיק בשביל להישאר".

אחד הצעדים המשמעותיים של ראשון בפגרת החורף האחרונה היה צרופו של השוער מאיר כהן, ששוחרר מבני סכנין לאחר סכסוך ממושך עם הצוות המקצועי. כהן שיחגוג 39 בחודש הבא עשוי להמשיך בעונה הבאה בקבוצה ואולי אף יגדיל לעשות ויעתיק את מגוריו למרכז.

מנכ"ל הקבוצה, יעקב הלל, אמר: "אני חושב שעיקר המאמצים שלנו צריכים להיות לחזק את הסגל, כי חסרים לנו כמה שחקנים בעמדות מפתח על מנת לתת פייט במאבק ההישארות בליגה. אני לא יודע מה יהיה עם השוער שלנו מאיר כהן, ואם הוא לא ממשיך נצטרך להביא שוער ברמה גבוהה. חוץ מזה, חסרים לנו בלם וקשר. אם נדע להתחזק בשחקנים המתאימים נישאר בליגה".

החלוץ דייויד גומז נישאר?

"הוא רוצה להישאר, ואני מאמין שנסגור איתו. הוא בהחלט צריך להיות שחקן מרכזי בפאזל שלנו".

אז אצטדיון ראשון לציון, או בשמו הידוע, "אצטדיון הסופרלנד", יארח בעונה הבאה שוב משחקים בליגת העל. אך האם גם האוהדים יגיעו? גם בתקופות הטובות שלה, לא משכה ראשון לציון יותר מ-1,500אולי 2,000 אוהדים למשחק. הבעיה, על פי האוהדים, היא שראשון אף פעם לא נמאבקה בצמרת. 

אוהד הקבוצה, ארז מור, משוכנע: "עם כל הכבוד לבעלים הנוכחיים, הם לבד לא יכולים להחזיק קבוצה בליגת העל. אני חושב שצריכה לקום קבוצת ניהול שביחד תישא במעמסה, כי אחרת לא נשרוד. אני סומך על ראש העיר שלנו, דוב צור שידוע כראש עיר שמעודד ספורט, שירתם לנושא ויעזור לנו להישאר בליגה".

רון חדד, מבעלי הקבוצה, מסכם: "אנחנו לא עולים בשביל לרדת. ראשון לציון הוא מועדון חזק שקיים כבר שבעים שנה. נכון שלא היינו בליגת העל שמונה שנים, אבל אנחנו מועדון קלאסי לליגת העל. יש חברת מכוניות גדולה שעומדת לסגור איתנו בתור הספונסרית שלנו ואני מאמין שהשנה יהיה לנו הרבה יותר קל לגייס תקציבים. יש לנו המון עבודה ואני בטוח שנישאר".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק