רחוקים 2 משחקים מאליפות

הפועל ירושלים מוכנה למשחק חצי גמר הפיינל פור מול האלופה, הפועל גליל גלבוע. וויל סולומון הוסיף: "היינו קבוצה כל השנה. הייתה לנו מטרה להגיע לפיינל פור ועמדנו בה". ארגוני האוהדים: נחרים מהעונה הבאה

יום שני 23 מאי 2011
מערכת TELESPORT

בכל זאת, למרות הכל, הפועל ירושלים הגיעה לפיינל פור. הדחה מוקדמת במיוחד וכואבת מהיורוקאפ, 11 הפסדי ליגה במהלך העונה הסדירה, פציעות, החלפת שחקנים וסכסוכים - כל זאת ועדיין, קבוצתו של דני קליין ועודד קטש מוכנה לחצי גמר הפיינל פור בהיכל נוקיה, שם ממתינה לה האלופה הנוכחית, הפועל גליל גלבוע (שלישי, 21:00).

לאימון המסכם של הקבוצה הגיעה אימו של גומא אגייאר, שעודדה את השחקנים והרימה את המצב רח הקבוצתי לקראת המשחק. יובל נעימי התייחס למפגש הטעון מול גליל: "אין פייבוריטית. אנחנו עובדים קשה ומרגישים טוב, אין תירוצים". 

נעימי גם נשאל על מאמנו, עודד קטש, מי שבפיינל פור של עונה שעברה לקח את האליפות ממכבי ת"א: "לעודד יש את הניסיון והקסם שהוא מביא איתו למעמדים מהסוג הזה".

שחקן נוסף שהיה שופע בבטחון הוא וויל סולומון, שיישר את ההדורים עם קטש וחזר להוביל את הקבוצה: "אנחנו 80 דקות מסיומה של העונה. רחוקים רק 2 משחקים מאליפות. המטרה היא לקחת תואר, כבר שיחקתי במעמד הזה ואני מאושר לשוב אליו".

מנגד, גם האלופה לא עברה עונה קלה. שחקנים משמעותיים עזבו, ואת המושכות לקח ליאור ליובין, עוזר המאמן בעונה שעברה. כעת ליובין וקטש ייפגשו בשנית, במעמד המכריע של השנה עבורם.

עידו קוז'יקרו הוותיק, שבוודאי מכיר מעמדים אלו, מוכן למפגש הגדול: "אנחנו באים לעשות את מה שאנחנו יודעים. המצב רח בקבוצה טוב מאוד. הסיבוב השלישי שלנו היה יוצא מן הכלל. מי שתהיה מספיק מפוקסת - תנצח את המשחק ותעפיל לגמר. יש לי חלום לזכות באליפות אבל קודם צריך לעבור את חצי הגמר ורק בו אני מתרכז".

לסיכום, הזכיר לכולם הסנטר: "אנו לא אותה קבוצה מהעונה שעברה ואסור לשכוח זאת. מהקבוצה שלקחה אליפות נשאר רק השם".

ארגוני האוהדים הכריזו: "החל מהעונה הבאה אנחנו מחרימים".

מעט לאחר שהסתיימו להן ההכנות של 4 המשתתפות, יצאו ארגוני האוהדים של מכבי ת"א, הפועל ירושלים, עירוני ראשון לציון והפועל גליל גלבוע בהודעה משותפת: "החל מהעונה הבאה אנו נחרים את הפיינל פור".

ההחלטה של ראשי ארגוני האוהדים נובעת בעקבות מחירי הכרטיסים הגבוהים, וכן הסיטואציה בה אלופה נקבעת בעקבות 2 משחקים בודדים. הטענה הראשית של הארגונים היא שכל מהלך העונה הסדירה הינו לפרוטוקול בלבד, והאוהדים ברחבי הארץ משקיעים את זמנם ואת כספם על משחקים חסרי חשיבות. כל זאת בשביל שבסיום העונה יאלצו לשלם מחיר מופרז על 2 משחקים, בהן בלבד נקבעת זהות האלופה.

צילום: אתר מנהלת הליגה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק