האלופה חיה ובועטת

פיינל פור 2011: משחק גדול של גליל גלבוע האלופה שמרה על מקומה וכבודה בגמר לאחר שניצחה ללא בעיה 80:98 את הפועל ירושלים המרוסקת של עודד קטש. קילינגסוורת' הצטיין עם 19 נק'

יום שלישי 24 מאי 2011
שלמה חסיד

הפועל ירושלים של עודד קטש התרסקה ברגע האמת ורדפה כל המשחק ולבסוף הפסידה 98:80 מול האלופה, גליל גלבוע שהעפילה בצדק לגמר הפיינל פור 2011 שייערך ביום חמישי נגד מכבי תל אביב. 

אין ספק כי בהפועל ירושלים יצטרכו לעשות בדק בית רציני לקראת העונה הבאה. הקבוצה של עודד קטש הצליחה להגיע לפיינל פור בעצלתיים וגם לא הוכיחה את מעמדה. ומנגד, גליל גלבוע עם משחק גדול ומשחק ניהול גדול של ליאור ליובין הצליחה לשתק כל מערך של ירושלים בדרך לגמר השני ברציפות. 

גל מקל, שהצטיין עם שאר חבריו אמר בסיום: "חצי שני גדול שלנו. במעמדים האלה צריך לדעת לנהל משברים. יצאנו כמו מלוע של תותח בחצי השני. זה כיף, זה מגיע לנו. ננוח לגמר, עדיין לא עשינו כלום. לא חושב על מכבי, ממחר נתכונן אליהם".

מהלך המשחק:

השחקנים של ליאור ליובין היו אגרסיביים יותר בפתיחה. התמצאות טובה של מרקו קילנגסוורת' בצבע ביחד עם שתי שלשות של הידית דגן יבזורי נתנו לגלבוע יתרון 13:22 (7). ירושלים לא הצליחה לנצל הזדמנויות שניות בהתקפה כדי לחזור וגלבוע סיימה את הרבע הראשון ביתרון 19:26. 

ירושלים הצליחה לחזור עם נקודות של סולומון ואוחיון שצמצמו ל-28:27 (12). שתי שלשות ראשונות של ירושלים במשחק העלו אותם ליתרון 34:37 (16). החטאות של קוז'יקארו וקילנגסוורת' ויד טובה של אוחיון מחצי מרחק אפשרה לירושלים לרדת להפסקה ביתרון 42:46. 

ריצת 0:9 של גלבוע בפתיחת המחצית השנייה, כולל דאנק מרשים של קילנגסוורת' העלתה אותה ליתרון 46:51. השחקנים של ליאור ליובין עברו לארטילריה מוצלחת מחוץ לקשת ושלשות של יבזורי קרטר ויזרעאלי, ביחד עם דאנק גדול של פלס, הריצו את גלבוע ליתרון 58:75 (28) ול-63:77 בסוף הרבע. גלבוע, שסיימה את הרבע עם 13 מ-16 מדהים מהשדה, שברה שיא נקודות ברבע בפיינל פור עם 35 נקודות ברבע השלישי.

נעימי ורנדל נגסו ביתרון של גלבוע בפתיחת הרבע האחרון וצמצמו ל-68:81 (32), אבל הגוף הגדול והמנוסה של קוז'יקרו היה שם בשביל לבלום את ניסיונות החזרה של ירושלים. נעימי עוד ניסה להחזיר את הקבוצה מהבירה למשחק, אבל עבירה בלתי ספורטיבית לג'ייסון ריץ', דקה וחצי לסיום, סגרה עניין ואפשרה לגלבוע לחגוג העפלה שנייה ברציפות לגמר עם 80:98 בסיום.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק