דאלאס רוצה לסגור עניין

המלצת NBA WINNER: נוביצקי ולהקתו מובילים 1-3 בסדרה מול אוקלהומה, והלילה הסדרה חוזרת לדאלאס כנראה למשחק האחרון לקראת גמר האן.בי.איי מול מיאמי. מג'יק גונסון השווה שלשום בין נוביצקי למייקל ג'ורדן וקבע כי הוא השחקן הטוב בליגה

יום רביעי 25 מאי 2011
שלמה חסיד

דאלאס מבריקס מובילה 1-3 בסדרת גמר המזרח מול אוקלהומה, אחרי שניצחה פעמיים בחוץ, והלילה יש לה הזדמנות לנצח ולעלות לגמר האן.בי.איי שיחל ב-3 ביוני, כנראה מול מיאמי היט.

דאלאס מעולם לא לקחה טבעת אליפות באן.בי.איי, והדבר הראשון שמאמנה ריק קרליל עשה אחרי הקאמבק המפואר במשחק האחרון לפני יומיים שהסתיים בניצחון קבוצתו בהארכה הוא לתת מנוחה מהאימון אתמול לנוביצקי וג'ייסיון קיד, על מנת לעבוד עם יתר השחקנים על האלמנטים שבגללם אוקלהומה ברחה ליתרון 15 נקודות, חמש דקות לסיום המשחק.

ההיסטוריה מלמדת שרק שמונה קבוצות בתולדות האן.בי.איי חזרו בעבר מפיגור של 1-3 בסדרה, ואך טבעי הוא שדאלאס לא תמעד בדרך לגמר. ריק קרליל אמר: "אנחנו רוצים להשלים את העבודה כאן בבית ולהתחיל להתכונן בשקט לגמר האן.בי.איי מול מיאמי".

אוקלהומה יכולה לשאול את עצמה איפה היו שני כוכבי העל שלה, קווין דוראנט וראסל ווסטברוק, בחמש הדקות האחרונות של המשחק שלשום, כשדאלאס מחקה לה יתרון בן 15 דקות, לפני שהיא משווה את הסדרה ל-2-2. דוראנט החמיץ בפרק הזמן הזה שש זריקות, ואחרי המשחק הוא נראה כל כך אבוד שאפילו לא יכול היה לדבר עם אמו וסבתו שהיו ביציע.

מאמן אוקלהומה סקוט ברוקס מסרב להשתמש בתירוץ ששחקניו צעירים מדי: "חוסר ניסיון לא הכריע את הסדרה הזאת", הוא אומר. "אני סומך על השחקנים שלי במאה אחוז. הם יכולים לנצח הלילה בדאלאס ולפתוח את הסדרה מחדש".

אוקלהומה עמדה העונה רק פעם אחת במשחק שלפני הדחה, כאשר הדיחה בחצי גמר המזרח את ממפיס במשחק מספר 7. ראסל ווסטברוק אמר: "אני לא מאמין שהעונה הזו תיגמר הלילה. אנחנו שווים לפחות עוד ניצחון אחד בסדרה הזו".

אחרי ההצגה הנהדרת של נוביצקי במשחק האחרון, מג'יק ג'ונסון השווה את הגרמני למייקל ג'ורדן: "נוביצקי הוא השחקן הכי טוב בליגה היום", קבע ג'ונסון, משפט שבדאלאס ובאוקלהומה יסכימו עליו פה אחד.

אין ספק שדאלאס טובה יותר. אולם, אוקלהומה תגיע לטקסס בלי לחץ על הכתפיים ובהחלט יכולה לתת פייט למאבריקס וגם לנצח כפי שעשתה כבר פעמיים מתוך 3 הביקורים שלה באולם הזה.

משחק מספר 50: דאלאס מאבריקס - אוקלוהומה סיטי (‎+7): ההימור: 2

תמונה: getty images

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק