הערכה: נוביצקי לא יגיע ליורובאסקט

בשורה רעה לחובבי הכדורסל האירופי: הכוכב הגרמני הנחשב לכדורסלן הטוב בעולם, עלול להחמיץ את אליפות אירופה בגלל התארכות העונה של קבוצתו דאלאס מבריקס, שהגיעה לגמר ה-NBA. גרמניה צריכה לפגוש את ישראל באליפות

יום חמישי 26 מאי 2011
שלמה חסיד

  חובבי הכדורסל באירופה, שמתעוררים כל בוקר כדי לראות בפעולה את הכוכב הגרמני של דאלאס מבריקס, דירק נוביצקי, יתאכזבו בודאי לשמוע כי נוכח התארכות העונה של דאלאס, שהגיעה לגמר האן.בי.איי לראשונה מאז 2006, יחמיץ כמעט בודאות את אליפות אירופה.

ננבחרת ישראל, של אריק שיבק, הוגרלה באליפות לבית 2 ביחד עם סרביה, צרפת, גרמניה ואיטליה. אי הגעתו של נוביצקי תשפר משמעותית את סיכויי לישראל לנצח, אם כי נראה כי מרבית השחקנים הישראלים היו מעדיפים לשחק מול הפנומן הגרמני.

 בדרך כלל נוביצקי מתייצב כל קיץ בשמחה למשחקי נבחרת גרמניה, אולם העונה הוא ישחק מעל 100 משחקים בעונה המתארכת, כאשר קבוצתו תלוי בו לחלוטין, דבר שלא מאפשר לו מנוחה, אלא לדקות קצובות פה ושם.

 לנוביציקי לא תהיה ברירה אלא לאכזב הפעם את מעריציו באירופה ולא להופיע לאליפות שתחל בסוף אוגוסט ותימשך יותר משבועיים.

 "יהיה זה מפתיע מאוד אם דירק ישנה את דעתו ובכל זאת יופיע למשחקים", אמר היום גורם בכיר בהתאחדות הכדורסל האירופית (פיב"א). "נוביצקי סחוט מהמאמץ  ואפילו מכונות כמוהו צריכים לנוח לפעמים".

צילום: GETTYIMAGES

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק