תגובת מכבי: מחאה לגיטימית

במכבי תל אביב מיהרו להגיב על דברי מנהלת הליגה: "לאוהדים יש זכות לגיטימית להפגין. מוטב שיו"ר המנהלת לא היה מוציא מתח ידו הודעה שכזו". במנהלת זעמו בשאט נפש על היחס המחפיר של הקהל הצהוב ליו"ר אבנר קופל ודרשה בדק בית: "מתפלאים על זוכה פרס ישראל הטרי"

שבת 28 מאי 2011
שלמה חסיד

זעם גדול במנהלת הליגה כנגד מועדון מכבי תל אביב ויו"ר הקבוצה, שמעון מזרחי. הצהובים, שזכו באליפות הטרייה מספר 49 בהיכל נוקיה לאחר שגברו ללא בעיות על גליל גלבוע, האלופה בדימוס, זכו בכבוד ובצורה מוכבדת, אבל ביקורת קשה על הצוות הניהולי של הקבוצה מהמנהלת לאחר ההתנהגות המבישה להגדרתם של הקהל הצהוב.

לטענת המנהלת הקהל של מכבי תל אביב גידף וקילל ללא הפסק את אבנר קופל, יו"ר המנהלת שהפך לקורבן ובמיוחד בעודו עודד את שיטת ה'פיינל פור', שמנעה ממכבי כ-2 אליפויות. הקהל צעק: "קופל לך הביתה", "קופל אל תבכה" ואף כרזה מושקעת בדמותו של קופל תחת סימן ה-$ האמריקאי.

במנהלת נאמר בטון תקיף : "אנחנו מברכים את מכבי תל אביב על זכייתה באליפות. "חד עם זאת המנהלת מאוכזבת מהתנהלות בעלי המועדון והנהלתה, ומגנה את התנהגות חלק מאוהדי הקבוצה אשר פגעו בראשי המנהלת ובעובדיה במהלך משחקי הפיינל-פור".

"המנהלת מביעה שאט נפש מהעובדה כי ראשיה מותקפים אישית על רקע החלטות הדירקטוריון לה יו שותפים כל קבוצות ליגת לוטו כולל מכבי ת״א".

המנהלת גם עברה לפן האישי והוסיפה: אנו פליאה הכיצד יו״ר המועדון, זוכה פרס ישראל, הנוהג להתלונן אחת לבקרים על קריאות גנאי המושמעות כלפיו באולמות המשחקים, והראויות לכל גינוי, לא פעל בתיאום עם הנהלתו לעצירה ומניעת ביזוי ראשי המנהלת למרות שהתבקשו לעשות כך ערב משחק הגמר ולאחר שנבחנה התנהגותם הבזויה של האוהדים במהלך משחק חצי הגמר".

והמסקנה של המנהלת:  "למרות שיו״ר המנהלת הנחה שלא להגיש לתלונה ליועץ המשפטי של איגוד הכדורסל על אירועים חריגים אלו, מודיעה המנהלת על נחישותה לבצע כל החלטה של הדירקטוריון גם באם תתקל ביחס עוין ומשפיל של מועדון כזה או אחר המנהלת תפעל בנחישות רבה כדי למנוע מקרים מסוג אלו בעתיד"

במכבי ת"א הגיבו: "זכותם המלאה של האוהדים להביע מחאה"


במכבי תל אביב מיהרו לדברים החריפים שנאמרו על ידי מנהלת הליגה: "מוטב היה שיו"ר המנהלת לא היה מוציא מתחת ידו הודעה שכזו. מועדון הכדורסל מכבי ת"א מגנה ובתוקף כל אלימות שהיא, הן מילולית ובוודאי פיזית. במקרה שלפנינו לא היתה כל אלימות פיזית בעובדי המנהלת ובראשיה. מאידך, יש לזכור, כי מדובר באותם אוהדים אשר רכשו במיטב כספם כרטיסים לפיינל פור וגדשו את יציעי ההיכל, וללא אותם אוהדים ההיכל היה נראה כפי שנראה במשחק הראשון בערב הגמר, המשחק על מקומות 3-4: שומם.

עוד נאמר בהודעה: "זכות המחאה, כאשר היא מתבצעת באמצעים נאותים, היא זכות מוקנית ולגיטימית. חוגי האוהדים של כל ארבע הקבוצות שהגיעו למשחקי הפיינל פור הוציאו הודעה משותפת וכולם הביעו מחאה חמורה כנגד שיטת הפיינל פור, שאין בה שום אלמנט ספורטיבי.

בנוסף לאמור לעיל, יו"ר מכבי אלקטרה ת"א ומנכ"ל המועדון אלי דריקס פעלו אישית ביום חמישי להסיר חלק משלטי המחאה, חרף העובדה שהיתה זו זכותם המלאה של האוהדים להביע את מחאתם בדרך חוקית ושקטה זו.

המועדון קורא ליו"ר המנהלת וחוזר ואומר: טול קורה מבין עיניך, וראה את אשר קורה בימים אלו בארה"ב, כאשר אלופת האן.בי.איי תיקבע בסדרה של הטוב מ-7 משחקים, ואת אשר מתרחש באירופה, אליה משתייכים אנו, הרי שבכל המדינות תיקבע האלופה גם כן בשיטת הסדרות.

נזכיר גם ליו"ר המנהלת כי שיטת הטוב מ-5 משחקים בשלב רבע הגמר אשר הונהגה בעונת 2008/9, נקבעה במטרה ברורה ביותר כי הסדרות יימשכו עד לשלב הגמר, כולל.

התמונה: באדיבות מנהלת הליגה.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק